Prywatne domy opieki ciesz sie z zyciaCałościowy charakter dostępnej usługi nie dotyczy wyłącznie profesjonalnego wsparcia opiekuńczego, leczniczego czy aktywizacyjnego nad seniorem....

Prywatny dom opieki oferuje również pomoc w załatwieniu niezbędnych spraw urzędowych jak i wiele innych. Decydując się na wybór prezentowanej opcji, warto sprawdzić możliwości rozwoju: fizycznego, kulturalnego oraz atrakcyjne zagospodarowanie wolnego czasu osób starszych.

Tani dom opieki niekoniecznie musi świadczyć podobne działania na rzecz swoich podopiecznych. Choć oczywiście nie ma reguły pod względem stosunku kosztów pobytu do urozmaicenia i kompletności takiej oferty.

Kolejnym obszarem, na który trzeba zwrócić uwagę, wybierając prywatny dom opieki dla seniora, są opinie pensjonariuszy oraz ich najbliższych. Warto poczytać wpisy w internecie na temat danej placówki lub przeprowadzić własny wywiad środowiskowy. Najlepiej, by podmiot został polecony przez osobę godną zaufania – na przykład przyjaciela bądź bliskiego znajomego, który umieścił tam rodziców albo dziadków. Opinie prywatne przekazywane popularną pocztą pantoflową są najlepszym sposobem na sprawdzenie bezpieczeństwa pobytu i jakości świadczonych usług. Ponadto przyda się zweryfikowanie stosownych informacji, jak zgoda wojewody na prowadzenie działalności czy konkretne zapisy dotyczące opłat, a co za tym idzie zakresu usług.

Zainteresowani propozycją danego domu opieki powinni sprawdzić, czy wraz z dodatkowymi czynnościami przy pogarszającym się stanie zdrowia seniora nie będą zobowiązani do dodatkowych kosztów. Wiarygodny partner w sektorze prywatnym zachęci opiekunów do zbadania warunków panujących w konkretnym ośrodku. W tym celu najlepiej samodzielnie ocenić:

  • czystość i higienę w pokojach,
  • kwalifikacje personelu,
  • dostępność wyposażenia leczniczego oraz rehabilitacyjnego,
  • zagospodarowanie otoczenia przylegającego do obiektów,
  • różnorodność zajęć aktywizacyjnych dopasowanych do zainteresowań seniora.

W ten sposób z dużą dozą prawdopodobieństwa uda się wybrać właściwy prywatny dom opieki.