Wyszukiwarka obiektów
A A A

 Pieniądze dla opiekunówKto to jest Opiekunka?

 

Osoba profesjonalnie przygotowana do opieki nad osobami starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi.

Przygotowane i wykwalifikowane kadry opiekuńcze są podstawą jakości świadczeń udzielanych przez państwowe i prywatne podmioty. W takich działaniach specjalizują się agencje rekrutujące właśnie doświadczonych pracowników do pracy z seniorami czy osobami niepełnosprawnymi.

Dużą korzyścią wynikającą z podjęcia współpracy z tym realizatorem jest pewność, co do kompetencji oraz doświadczenia zatrudnionych.

Opiekunka do osoby starszej musi bowiem przedłożyć referencje z dotychczasowych miejsc pracy, a także wykazać się znajomością zasad postępowania w najważniejszych obszarach. Chodzi o kwestie:

  • umiejętności prowadzenia podstawowych prac w domu, jak: pranie, sprzątanie, zmywanie czy prasowanie;
  • zdolność do przygotowywania posiłków dla seniora zgodnych z jadłospisem zaleconym przez lekarza;
  • standardów związanych z higieną osobistą podopiecznego, czyli: toaletą, prysznicem, zmianą odzieży bądź wkładek w części intymnej;
  • odpowiedniego podawania leków, w tym niestandardowych aplikacji, jak: inhalacje, kroplówki i przyłączanie cewnika;
  • znajomość środków farmaceutycznych wspierających zdrowie lub dietę seniora.

Opiekunka może świadczyć usługi opiekuńcze 24 godz / 7 dni w tygodniu.

Oczywiście o ile rodzina wybierze właśnie taki typ usługi w prywatnej agencji. Elastyczność oferty odnosi się także do możliwości okazjonalnej współpracy z opiekunką – na przykład jedynie w momencie nieobecności kogoś bliskiego.

Opiekunka-koszty z jakimi trzeba się liczyć.

Ciężko wskazać na jednoznaczny zakres cen, które dotyczą świadczenia właśnie takich usług. Zależą one od wielu czynników, wśród których najważniejsze są skala potencjalnych obowiązków i prognozowany czas pracy z seniorem. Opiekunka do osoby starszej będzie wiązać się z kosztami na bazie:

  • indywidualnej wyceny świadczeń danej firmy,
  • stopnia złożoności oraz wyspecjalizowania prac przy podopiecznym,
  • kwalifikacji leczniczej potencjalnych schorzeń lub chorób,
  • lokalizacji albo miejsca zamieszkania pacjenta.

Trzeba pamiętać, że stawki w Warszawie oraz małej miejscowości województwa lubuskiego mogą dość istotnie się różnić. Mimo identycznego zakresu obowiązków prywatnej opieki świadczonej przez opiekunki.