pasek8

Wyszukiwarka obiektów
A A A

Opieka domowa pomoże Ci żyć tak, jak do tej pory, jak chcesz

opieka domowa pomoc domowaTy ustalisz plan dnia, co chcesz jeść, dokąd chcesz pójść i z kim chcesz spędzić czas.

Opieka w domu to nic innego jak pomoc i wsparcie świadczone Ci w Twoim własnym domu.

Umożliwi Ci zachowanie niezależności, zachowanie prywatności i zagwarantuje prowadzenie życia, które chcesz prowadzić bez wywracania go do góry nogami.

Opieka w domu podopiecznego zaczyna się od podstawowej opieki w życiu codziennym poprzez opiekę dla osób z różnymi rodzajami demencji, Alzheimera, osoby z innymi schorzeniami ( nie ma ograniczeń co do chorób), aż po osoby leżące.

Opieka w Twoim domu umożliwi skoncentrowanie się na pomocy tylko Tobie.  

Jak sama nazwa mówi, że opiekunka lub opiekun będzie mieszkał z Tobą w domu, aby Ci pomagać i wspierać.

Zapewni to Tobie i Twojej rodzinie spokój ducha, że nie jesteś sam.

Sprawdź zakres pomocy opiekuńczej w swoim własnym domu na jaką możesz liczyć.


 

 

mops uslugi opiekuncze

 

 


Dokumenty moje, gdzie znaleźć?

 

dokumenty moje gdzie znalezcPrzychodzi czas, gdy nasza sytuacja ulega z różnych powodów zmianie lub możemy spodziewać się nadchodzących zmian. Dobrze jest przygotować się wcześniej na takie zmiany, jak choroba czy wypadek lub tak na wszelki wypadek. Oczywiście nie sposób przewidzieć czasu, miejsca i czy w ogóle będziemy mieli problemy zdrowotne, które zaskoczą nas, a także najbliższą rodzinę.

Opieka seniora, jak zaplanować pomoc, aby pozostać w domu

 

opieka seniora jak zaplanowac pomoc aby pozostac w domuSą sytuacje, gdy nagle stajemy przed faktem… i nie wiemy, co dalej robić:

“Kiedy zostałem sam po śmierci żony, po prostu otwieram puszkę z gotowym daniem na obiad.

“Schody stają się bardzo trudne do pokonania, a łazienka jest na piętrze.

“Mieszkaliśmy tu od 50 lat. Całe życie spędziłem tu. Żadne inne miejsce nie będzie nowym domem.

 

Opieka nad osobą starszą, jak zorganizować opiekę?

 
opieka nad osoba starsza co trzeba wiedziec opiekaserwis24 plDzięki innemu stylowi życia, dostępnej opiece medycznej długość życia stale się wydłuża. Nigdy do tej pory w historii ludzkości odsetek osób starszych nie był tak wysoki i stale rośnie. W związku z tym zmienia się jakby zapotrzebowanie na pewne usługi, a co za tym idzie, zawody.
Coraz więcej rodzin staje przed potrzebą zorganizowania opieki nad bliskimi.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze co to jest?

 

specjalistyczne usługi opiekuńczeJest to zakres specjalistycznego wsparcia, pomocy, dostosowany do indywidualnych potrzeb danej osoby (podopiecznego). Pomoc jest wielowymiarowa, która ma na celu ułatwienie funkcjonowania, poprawę sprawności fizycznej, emocjonalnej i bytowej osoby objętej takim programem.

Usługi opiekuńcze czym są?

 

uslugi opiekuncze

Jest to pomoc dla osoby w ramach usługi opiekuńczej, a także specjalistycznej usługi opiekuńczej w miejscu jej zamieszkania. W zależności od potrzeby. Sprawdź z jakich usług możesz skorzystać i czy musisz płacić, gdze się masz udać po pomoc.

 

 

 

Opieka nad seniorem po wyjściu ze szpitala

opieka nad senioremZ miesiąca na miesiąc przybywa ludzi chorych na poważne choroby. Po odpowiednim leczeniu w placówce szpitalnej powracający do domu w większości potrzebują nadal opieki. Ponieważ coraz więcej szpitali chce szybko i bezpiecznie wypisać pacjentów do domu Ty i Twoi bliscy możecie odczuwać niepokój przed wypisaniem ze szpitala bez dodatkowego wsparcia w domu, zwłaszcza gdy jest ono potrzebne.

Jakie pytania nalezy zadac swiadczeniodawcom aby dobrze wybrac zakres opieki domowej dla bliskiej osobyOpieka nad osobą starszą- jak załatwić?

 

Wybór odpowiedniego dostawcy usług opiekuńczych (pielęgniarki, opiekunki) nie jest prosty. Zgłaszając, się do danego świadczeniodawcy z zamiarem wyboru, gdy jest potrzebna w Twojej rodzinie opieka nad osobą starszą- prywatnie, musisz sam dobrze przygotować się na taką rozmowę. Poniżej przygotowane pytania ułatwią Ci rozmowę i pomogą w wyborze zakresu usług, jakich potrzebujesz dla swoich bliskich.

6 podstawowych standardów w opiece

Sześć podstawowych standardów w opiece

 

Masz  prawo oczekiwać następujących standardów w opiece jeśli jesteś osobą taką jak:

  • Osoba starsza wymagająca wsparcia,
  • Osoba niepełnosprawna,
  • Osoba leżąca w wyniku choroby,
  • Lub inne osoby potrzebujące pomocy.

Opieka całodobowa nad seniorem

Opieka całodobowa nad seniorem- co to jest?

 

Pomimo wyjątkowego charakteru roli każdego opiekuna, opiekę rodzinną charakteryzują szerokie i różnorodne obszary działalności. Opieka obejmuje zarówno pomoc w codziennych czynnościach i zapewnienie bezpośredniej opieki podopiecznym seniorom, a także poruszanie się po złożonych systemach opieki nad osobami niedołężnymi, niepełnosprawnymi z tytułu ich schorzeń.

firma opiekuncza 2

Jakie usługi oferują firmy opiekuńcze?

Od lat rozwija się rynek usług opiekuńczych. W ostatnich latach  widać znaczny wzrost zapotrzebowania na takie usługi. Zakres usług jaki oferują firmy opiekuńcze jest szeroki i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Rodziny czy bliscy szukający wsparcia w opiece nad ukochaną osobą mają zagwarantowane usługi profesjonalnych opiekunek, które potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji.