Wyszukiwarka obiektów
A A A

Opieka domowa pomoże Ci żyć tak, jak do tej pory, jak chcesz

opieka domowa pomoc domowaTy ustalisz plan dnia, co chcesz jeść, dokąd chcesz pójść i z kim chcesz spędzić czas.

Opieka w domu to nic innego jak pomoc i wsparcie świadczone Ci w Twoim własnym domu.

Umożliwi Ci zachowanie niezależności, zachowanie prywatności i zagwarantuje prowadzenie życia, które chcesz prowadzić bez wywracania go do góry nogami.

Opieka w domu podopiecznego zaczyna się od podstawowej opieki w życiu codziennym poprzez opiekę dla osób z różnymi rodzajami demencji, Alzheimera, osoby z innymi schorzeniami ( nie ma ograniczeń co do chorób), aż po osoby leżące.

Opieka w Twoim domu umożliwi skoncentrowanie się na pomocy tylko Tobie.  

Jak sama nazwa mówi, że opiekunka lub opiekun będzie mieszkał z Tobą w domu, aby Ci pomagać i wspierać.

Zapewni to Tobie i Twojej rodzinie spokój ducha, że nie jesteś sam.

Sprawdź zakres pomocy opiekuńczej w swoim własnym domu na jaką możesz liczyć.


 

 

mops uslugi opiekuncze

 

 


Specjalistyczne usługi opiekuńcze co to jest?

specjalistyczne usługi opiekuńczeJest to zakres specjalistycznego wsparcia, pomocy, dostosowany do indywidualnych potrzeb danej osoby (podopiecznego). Pomoc jest wielowymiarowa, która ma na celu ułatwienie funkcjonowania, poprawę sprawności fizycznej, emocjonalnej i bytowej osoby objętej takim programem.

Usługi opiekuńcze czym są?

 

uslugi opiekuncze

Jest to pomoc dla osoby w ramach usługi opiekuńczej, a także specjalistycznej usługi opiekuńczej w miejscu jej zamieszkania. W zależności od potrzeby. Sprawdź z jakich usług możesz skorzystać i czy musisz płacić, gdze się masz udać po pomoc.

 

 

 

Opieka nad seniorem po wyjściu ze szpitala

opieka nad senioremZ miesiąca na miesiąc przybywa ludzi chorych na poważne choroby. Po odpowiednim leczeniu w placówce szpitalnej powracający do domu w większości potrzebują nadal opieki. Ponieważ coraz więcej szpitali chce szybko i bezpiecznie wypisać pacjentów do domu Ty i Twoi bliscy możecie odczuwać niepokój przed wypisaniem ze szpitala bez dodatkowego wsparcia w domu, zwłaszcza gdy jest ono potrzebne.

Jakie pytania nalezy zadac swiadczeniodawcom aby dobrze wybrac zakres opieki domowej dla bliskiej osobyOpieka nad osobą starszą- jak załatwić?

Wybór odpowiedniego dostawcy usług opiekuńczych (pielęgniarki, opiekunki) nie jest prosty. Zgłaszając, się do danego świadczeniodawcy z zamiarem wyboru, gdy jest potrzebna w Twojej rodzinie opieka nad osobą starszą- prywatnie, musisz sam dobrze przygotować się na taką rozmowę. Poniżej przygotowane pytania ułatwią Ci rozmowę i pomogą w wyborze zakresu usług, jakich potrzebujesz dla swoich bliskich.

6 podstawowych standardów w opiece

Sześć podstawowych standardów w opiece

Masz  prawo oczekiwać następujących standardów w opiece jeśli jesteś osobą taką jak:

  • Osoba starsza wymagająca wsparcia,
  • Osoba niepełnosprawna,
  • Osoba leżąca w wyniku choroby,
  • Lub inne osoby potrzebujące pomocy.

Opieka całodobowa nad seniorem

Opieka całodobowa nad seniorem- co to jest?

Pomimo wyjątkowego charakteru roli każdego opiekuna, opiekę rodzinną charakteryzują szerokie i różnorodne obszary działalności. Opieka obejmuje zarówno pomoc w codziennych czynnościach i zapewnienie bezpośredniej opieki podopiecznym seniorom, a także poruszanie się po złożonych systemach opieki nad osobami niedołężnymi, niepełnosprawnymi z tytułu ich schorzeń.

firma opiekuncza 2

Jakie usługi oferują firmy opiekuńcze?

Od lat rozwija się rynek usług opiekuńczych. W ostatnich latach  widać znaczny wzrost zapotrzebowania na takie usługi. Zakres usług jaki oferują firmy opiekuńcze jest szeroki i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Rodziny czy bliscy szukający wsparcia w opiece nad ukochaną osobą mają zagwarantowane usługi profesjonalnych opiekunek, które potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji.

 Pieniądze dla opiekunówKto to jest Opiekunka?

Osoba profesjonalnie przygotowana do opieki nad osobami starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi.

Przygotowane i wykwalifikowane kadry opiekuńcze są podstawą jakości świadczeń udzielanych przez państwowe i prywatne podmioty. W takich działaniach specjalizują się agencje rekrutujące właśnie doświadczonych pracowników do pracy z seniorami czy osobami niepełnosprawnymi.

Opieka domowa dla seniora z MOPSOpiekunka z MOPS dla seniora

Czy wiesz, że miejskie ośrodki pomocy społecznej opiekują się seniorami nie tylko w ośrodkach wsparcia, ale także w domach? Dowiedz się, jaką pomoc w opiece nad seniorem możesz otrzymać z MOPS.

agencja opiekunek co moze ci zaoferowac

Agencja Opiekunek- jaki usługi świadczy w opiece całodobowo nad seniorem?

Zapytaj jaką pomoc, możesz uzyskać zatrudniając opiekunkę. Agencja opieki nad osobami starszymi oferuje szereg usług opieki domowej, które pomogą Ci cieszyć się najlepszą możliwą jakością życia w zaciszu własnego domu.