pasek8

Wyszukiwarka obiektów
A A A

Opieka domowa i pomoc domowa - żyj, jak chcesz!

opieka domowa pomoc domowa

Masz wrażenie, że codzienne obowiązki stają się coraz trudniejsze do wykonania, a postępująca choroba lub niepełnosprawność odbierają Ci możliwość cieszenia się życiem prowadzonym na własnych warunkach? Prywatna opieka domowa powstała, aby wspierać Cię w każdej sytuacji i umożliwić zachowanie niezależności i sprawne funkcjonowanie, pomimo dolegliwości.

 

Rozważ skorzystanie z całodobowej opieki domowej jeśli:

  • sprzątanie, gotowanie czy zakupy stały się zbyt trudne do samodzielnego wykonania,
  • potrzebujesz regularnego podawania leków,
  • wymagasz rehabilitacji lub monitorowania stanu zdrowia,
  • czujesz się samotny i potrzebujesz towarzystwa oraz rozmowy,
  • nie chcesz obciążać swoich bliskich pomaganiem Ci w codziennych obowiązkach,
  • zależy Ci na indywidualnym podejściu, dopasowanym do Twojego planu dnia.

Profesjonalna całodobowa opieka domowa nad chorym lub niepełnosprawnym pacjentem zadba o to, aby codzienne obowiązki stały się prostsze i mniej obciążające. Opiekun pomoże w sprzątaniu domu, przygotowywaniu posiłków, przemieszczaniu się, zrobieniu zakupów, a nawet wyprowadzeniu psa.

Opiekun zapewni Ci także odpowiednią opiekę medyczną, zadba o terminowe podawanie leków, pomoc w rehabilitacji i monitorowanie Twojego stanu zdrowia. Całodobowa opieka oznacza także nieustanną obecność osoby, z którą możesz porozmawiać, spędzić czas i poczuć się mniej samotnie. Pamiętajmy, że bliski kontakt i wsparcie emocjonalne są równie ważne jak opieka fizyczna.

 

Żyj tak, jak chcesz — pomimo choroby lub niepełnosprawności, zasługujesz na to, aby żyć pełnią życia i realizować swoje pasje. Profesjonalna pomoc domowa sprawi, że będziesz móc:

  • podejmować ulubione zajęcia bez obaw, że brak sił czy zdrowie będą Cię ograniczać,
  • cieszyć się większą niezależnością w codziennych czynnościach,
  • mieć więcej czasu i energii na to, aby spędzać cenne chwile z rodziną i przyjaciółmi.

Nie pozwól, aby choroba lub niepełnosprawność ograniczały Twoje życie. Skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj się, jak opieka domowa może uczynić Twoje życie łatwiejszym i pełnym radości.

 

 

 


 

 

mops uslugi opiekuncze

 

 


Dokumenty moje, gdzie znaleźć?

 

dokumenty moje gdzie znalezcPrzychodzi czas, gdy nasza sytuacja ulega z różnych powodów zmianie lub możemy spodziewać się nadchodzących zmian. Dobrze jest przygotować się wcześniej na takie zmiany, jak choroba czy wypadek lub tak na wszelki wypadek. Oczywiście nie sposób przewidzieć czasu, miejsca i czy w ogóle będziemy mieli problemy zdrowotne, które zaskoczą nas, a także najbliższą rodzinę.

Opieka seniora, jak zaplanować pomoc, aby pozostać w domu

 

opieka seniora jak zaplanowac pomoc aby pozostac w domuSą sytuacje, gdy nagle stajemy przed faktem… i nie wiemy, co dalej robić:

“Kiedy zostałem sam po śmierci żony, po prostu otwieram puszkę z gotowym daniem na obiad. “Schody stają się bardzo trudne   do pokonania, a łazienka jest na piętrze. “Mieszkaliśmy tu od 50 lat. Całe życie spędziłem tu. Żadne inne miejsce nie będzie nowym domem.

Opieka nad osobą starszą, jak zorganizować opiekę?

 

opieka nad osoba starsza co trzeba wiedziec opiekaserwis24 plDzięki innemu stylowi życia, dostępnej opiece medycznej długość życia stale się wydłuża. Nigdy do tej pory w historii ludzkości odsetek osób starszych nie był tak wysoki i stale rośnie. W związku z tym zmienia się jakby zapotrzebowanie na pewne usługi, a co za tym idzie, zawody. Coraz więcej rodzin staje przed potrzebą zorganizowania opieki nad bliskimi.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze co to jest?

 

specjalistyczne usługi opiekuńczeJest to potrzebny zakres wsparcia, pomocy, dostosowany do indywidualnych potrzeb danej osoby (podopiecznego). Usługi te związane są z chorobą, niepełnosprawnością czy innymi czynnikami. Pomoc jest wielowymiarowa, która ma na celu ułatwienie funkcjonowania, poprawę sprawności fizycznej, emocjonalnej i bytowej osoby objętej takim programem.

Usługi opiekuńcze czym są?

 

uslugi opiekuncze

Jest to pomoc dla osoby w ramach usługi opiekuńczej, a także specjalistycznej usługi opiekuńczej w miejscu jej zamieszkania. W zależności od potrzeby. Sprawdź z jakich usług możesz skorzystać i czy musisz płacić, gdze się masz udać po pomoc.

Opieka nad seniorem po wyjściu ze szpitala

 

opieka nad senioremZ miesiąca na miesiąc przybywa ludzi chorych na poważne choroby. Po odpowiednim leczeniu w placówce szpitalnej powracający do domu w większości potrzebują nadal opieki. Ponieważ coraz więcej szpitali chce szybko i bezpiecznie wypisać pacjentów do domu Ty i Twoi bliscy możecie odczuwać niepokój przed wypisaniem ze szpitala bez dodatkowego wsparcia w domu, zwłaszcza gdy jest ono potrzebne.

Opieka nad osobą starszą- jak załatwić?

 

Jakie pytania nalezy zadac swiadczeniodawcom aby dobrze wybrac zakres opieki domowej dla bliskiej osobyWybór dobrego dostawcy usług opiekuńczych (pielęgniarki, opiekunki) nie jest prosty. Zgłaszając, się do danego świadczeniodawcy z zamiarem wyboru, gdy jest potrzebna w Twojej rodzinie opieka nad osobą starszą- prywatnie, musisz sam dobrze przygotować się na taką rozmowę. Poniżej przygotowane pytania ułatwią Ci rozmowę i pomogą w wyborze zakresu usług, jakich potrzebujesz dla swoich bliskich.

Sześć podstawowych standardów w opiece

 

6 podstawowych standardów w opiece

Masz prawo oczekiwać określonych standardów w opiece jeśli jesteś osobą taką jak:

Osoba starsza wymagająca wsparcia,

Osoba niepełnosprawna,

Osoba leżąca w wyniku choroby,

Lub inne osoby potrzebujące pomocy.

Opieka całodobowa nad seniorem- co to jest?                                                                      

Opieka całodobowa nad seniorem

Rolą każdego opiekuna osób starszych jest szeroki i różnorodny obszar działalności opiekuńczej. Opieka obejmuje zarówno pomoc w codziennych czynnościach i zapewnienie bezpośredniej opieki podopiecznym seniorom, a także poruszanie się po złożonych systemach opieki nad osobami niedołężnymi, niepełnosprawnymi z tytułu ich schorzeń.

Jakie usługi oferują firmy opiekuńcze?

firmy opiekuncze

Od lat rozwija się rynek usług opiekuńczych. W ostatnich latach  widać znaczny wzrost zapotrzebowania na takie usługi. Zakres usług jaki oferują firmy opiekuńcze jest szeroki i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Rodziny czy bliscy szukający wsparcia w opiece nad ukochaną osobą mają zagwarantowane usługi profesjonalnych opiekunek, które potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji.