A A A

hospicjum stacjonarneOpieka paliatywna i hospicyjna to opieka skoncentrowana na osobie i rodzinie.

Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku cierpiących na poważną chorobę, której nie da się już leczyć.

Opieka ta identyfikuje i leczy objawy opiera się na indywidualnych potrzebach.

opieka paliatywnaOpieka paliatywna to rodzaj opieki skierowanej przede wszystkim do osób przewlekle chorych. Na samym początku tego rodzaju opieka przeznaczona była jedynie dla osób z nowotworami złośliwymi. Obecnie jednak zakres opieki został znacząco rozszerzony i większa liczba pacjentów może z niej skorzystać. Przedstawiamy czym dokładnie jest opieka paliatywna, jaki jest jej zakres i gdzie można się po tego rodzaju usługi zgłosić.

dostep do informacji o swoim stanie zdrowia

 

Pacjent w Polsce zgodnie z prawem może w dowolnej chwili otrzymać informacje od jednostki medycznej, w której się leczy o swoim stanie zdrowia. Może to zrobić osobiście, jeżeli jego stan zdrowia fizyczny i psychiczny pozwala na to.

co spakowac do hospicjumWybierając się do hospicjum warto pamiętać o zabraniu ze sobą podstawowych rzeczy. Posiadanie własnych ubrań, kosmetyków czy często używanych przedmiotów sprawi, że pobyt w domu opieki będzie o wiele bardziej komfortowy. Podpowiadamy o czym w szczególności pamiętać i co pozwalają ze sobą mieć hospicja.

hospicjum

Hospicjum stacjonarne zapewnia  opiekę u schyłku życia osobom cierpiącym na chorobę ograniczającą życie. Jednocześnie wspiera rodziny i ich bliskichw trudnych chwilach.

 

 

jakie sa rodzaje hospicjum

 

Opieka paliatywna w hospicjum nad podopiecznymi wymagającymi stałych działań leczniczych, pielęgnacyjnych, psychologicznych czy rehabilitacyjnych ma różne formy.

Do najpowszechniej wykorzystywanych zaliczają się ośrodki:

  • stacjonarne,
  • domowe,
  • doraźnego wsparcia.