Wyszukiwarka obiektów
A A A

hospicjum stacjonarneOpieka paliatywna i hospicyjna to opieka skoncentrowana na osobie i rodzinie.

Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku cierpiących na poważną chorobę, której nie da się już leczyć.

Opieka ta identyfikuje i leczy objawy opiera się na indywidualnych potrzebach.

opieka paliatywna

Medycyna paliatywna, opieka paliatywna co to jest?

Opieka paliatywna inaczej nazywana medycyną paliatywną to rodzaj opieki skierowanej przede wszystkim do osób przewlekle, nieuleczalnie chorych. Na samym początku tego rodzaju opieka przeznaczona była jedynie dla osób z nowotworami złośliwymi. 

jakie sa rodzaje hospicjumJakie są rodzaje hospicjum i co oferują?

Opieka paliatywna i hospicyjna nad podopiecznymi wymagającymi stałych działań leczniczych, pielęgnacyjnych, psychologicznych czy rehabilitacyjnych ma różne formy.

 

Icd 10 kod - co oznacza?

 

icd 10 kodJednym z warunków przyjęcia do hospicjum stacjonarnego ciężko, nieuleczalnie chorego dziecka do 18 lat jest wymagane właściwie określone schorzenie zgodnie z tabelą Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Na skierowaniu musi być wpisany odpowiedni kod icd 10.
 

dostep do informacji o swoim stanie zdrowiaKto może uzyskać informacje o stanie zdrowia pacjenta?

Pacjent w Polsce zgodnie z prawem może w dowolnej chwili otrzymać informacje od jednostki medycznej, w której się leczy o swoim stanie zdrowia. Może to zrobić osobiście, jeżeli jego stan zdrowia fizyczny i psychiczny pozwala na to.

Kod ICD 10 dla osób dorosłych- sprawdź 

Kod ICD 10Kod icd 10 jest używany zamiast nazw chorób jak jeszcze do niedawna. Wszystkie służby medyczne posługują się tymi kodami ze względu na łatwość i dokładność opisu jednostki chorobowej. Lekarze wpisują na skierowaniach do innych jednostek medycznych, na badania, do innych oddziałów, a także na skierowaniu do hospicjum.

hospicjumHospicjum stacjonarne - co to jest?

Hospicjum zapewnia  opiekę u schyłku życia osobom cierpiącym na chorobę ograniczającą życie. Jednocześnie wspiera rodziny i ich bliskich w trudnych chwilach. Z artykułu dowiesz się wszystkiego o świadczeniach hospicyjnych.

 

 

co spakowac do hospicjumCo spakować do hospicjum?

 

Wybierając się do oddziału stacjonarnego warto pamiętać o zabraniu ze sobą podstawowych rzeczy. Posiadanie własnych ubrań, kosmetyków czy często używanych przedmiotów sprawi, że pobyt w domu opieki będzie o wiele bardziej komfortowy. Podpowiadamy o czym w szczególności pamiętać i co pozwalają ze sobą mieć hospicja.