pasek8

Wyszukiwarka obiektów
A A A

hospicjum stacjonarneOpieka paliatywna i hospicyjna to opieka skoncentrowana na osobie i rodzinie.

Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku cierpiących na poważną chorobę, której nie da się już leczyć.

Opieka ta identyfikuje i leczy objawy opiera się na indywidualnych potrzebach.

Hospicjum w warunkach stacjonarnych (poza domem) 

Opieka hospicyjna i paliatywna, to wszechstronna, całościowa opieka nad pacjentem chorującymi na nieuleczalne, nie poddające  już leczeniu, postępujące choroby. Celem takiej opieki  jest zapobieganie i uśmierzenie bólu, łagodzenie objawów somatycznych, a także  łagodzenie cierpień psychicznych.

Co spakować do hospicjum?

 

co spakowac do hospicjum

Wybierając się na oddział hospicjum, warto pamiętać o zabraniu ze sobą podstawowych rzeczy. Posiadanie własnych ubrań, kosmetyków czy często używanych przedmiotów sprawi, że pobyt w domu opieki będzie o wiele bardziej komfortowy. Podpowiadamy o czym w szczególności pamiętać i co pozwalają ze sobą mieć hospicja.

Medycyna paliatywna, opieka paliatywna co to jest?

 

opieka paliatywna

Opieka paliatywna inaczej nazywana medycyną paliatywną to rodzaj opieki skierowanej przede wszystkim do osób przewlekle, nieuleczalnie chorych. Na samym początku tego rodzaju opieka przeznaczona była jedynie dla osób z nowotworami złośliwymi. Obecnie jednak zakres opieki został znacząco rozszerzony i większa liczba pacjentów może z niej skorzystać. Przedstawiamy czym dokładnie jest opieka paliatywna, jaki jest jej zakres i gdzie można się po tego rodzaju usługi zgłosić.

Jakie są rodzaje hospicjum i co oferują?

 

jakie sa rodzaje hospicjumOpieka paliatywna i hospicyjna nad chorymi wymagającymi stałych działań leczniczych, pielęgnacyjnych, psychologicznych czy rehabilitacyjnych ma różne formy. W takim zakładzie opiekuńczym każdy potrzebujący opieki może liczyć na pełną opiekę, wysoką jakość usług, troskę i czułość ze strony pracowników. Co więcej, tutaj emeryci nie będą się martwić, że „stresują” swoich synów i córki bezradnością i nie pozwalają im w pełni spędzić czasu z rodziną.

Icd 10 kod - co oznacza?

 

icd 10 kodJednym z warunków przyjęcia do hospicjum stacjonarnego ciężko, nieuleczalnie chorego dziecka do 18 lat jest wymagane właściwie określone schorzenie zgodnie z tabelą Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Na skierowaniu musi być wpisany odpowiedni kod icd 10.
 

Kto może uzyskać informacje o stanie zdrowia pacjenta?                                                   

 

dostep do informacji o swoim stanie zdrowiaPacjent w Polsce zgodnie z prawem może w dowolnej chwili otrzymać informacje od jednostki medycznej, w której się leczy o swoim stanie zdrowia. Może to zrobić osobiście, jeżeli jego stan zdrowia fizyczny i psychiczny pozwala na to.

Kod ICD 10 dla osób dorosłych- sprawdź                                                                    

Kod ICD 10Kod icd 10 jest używany zamiast nazw chorób jak jeszcze do niedawna. Wszystkie służby medyczne posługują się tymi kodami ze względu na łatwość i dokładność opisu jednostki chorobowej. Lekarze wpisują na skierowaniach do innych jednostek medycznych, na badania, do innych oddziałów, a także na skierowaniu do hospicjum.

Hospicjum stacjonarne - co to jest?

 

hospicjumHospicjum zapewnia  opiekę u schyłku życia osobom cierpiącym na chorobę ograniczającą życie. Jednocześnie wspiera rodziny i ich bliskich w trudnych chwilach. Z artykułu dowiesz się wszystkiego o świadczeniach hospicyjnych.