pasek8

Wyszukiwarka obiektów
A A A

przewodniki o opieceAbyś mógł niezależnie żyć we własnym domu tak długo jak chcesz i być spokojnym, że zawsze ktoś Ci pomoże, gdy tego potrzebujesz.

Nie będziesz sam, opiekunka Ci pomoże, gdy tego potrzebujesz.

Osoby starsze w domu, na jaką pomoc mogą liczyć

 

osoby starsze w domu na jaka pomoc moga liczycProces starzenia rozpoczyna się od stopniowego spadku wydolności fizycznej, a czasami i umysłowej organizmu. Z wiekiem traci się zdolność do elastyczności psychologicznej, a co za tym, zmian w szybko zmieniającym się świecie. Nieznane zastępuje stabilność i niezawodność, która dawała do tej pory poczucie bezpieczeństwa. Zaakceptowanie faktu starzenia się, który jest nieunikniony, wiąże się z utratą statusu społecznego, spadkiem sprawności fizycznej i zmianami psychicznymi, co zmusza starsze osoby do ograniczenia komunikacji.

Starzenie się organizmu co to jest?

 

starzenie sieStarzenie naszego organizmu to kolejny etap w życiu każdego człowieka. Jest to stopniowy, ciągły proces naturalnych zmian, który rozpoczyna się już  we wczesnej dorosłości. W wieku już około 40 lat wiele funkcji organizmu zaczyna stopniowo zanikać i następują zmiany. Przyjmuje się, że 65+ jest uznawany za okres senioralny, a jest to związane z przejściem na emeryturę (tak przyjęto na zachodzie).

Osoba starsza odmawia kąpieli- co robić?

 

osoba starsza odmawia kapieli co robic2Osoba starsza z demencją, początkiem Alzheimera czy innymi problemami ruchowymi często nie jest w stanie utrzymać higieny lub w ogóle odmawia kąpieli. Wiele wysiłku i pracy wymaga od najbliższej rodziny nakłonienia ukochanej osoby przynajmniej do umycia zębów, nie mówiąc już o pełnym umyciu ciała (kąpieli), czy głowy. Jest to często spotykana sytuacja, chociaż każda sytuacja różni się od  siebie.

Upadki osób starszych w domu, jak zapobiegać?

 

upadki osob starszych w domu jak zapobiegacRyzyko upadku wzrasta wraz z wiekiem (jak podają statystyki) szczególnie gdy przekroczymy 60 lat. Upadki i ich konsekwencje mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób w zaawansowanym wieku, często powodując złamania, hospitalizację i w efekcie niepełnosprawność, a nawet śmierć.

Opieka nad seniorem- bezpieczny dom

 

opieka nad seniorem bezpieczny dom opiekaserwis24 plCo jakiś czas słyszymy w radiu komunikaty o zaginięciu osób starszych, które zaginęły. Osoby starsze z demencją lub początkami Alzheimera często opuszczają dom i nie mogą wrócić. Jeszcze inni potrafią wyrzucać śmieci przez okno, włączać i wyłączać kuchenkę gazową czy wodę, mylić kuchnię z toaletą. Z pomocą przychodzi nowa technologia, która ułatwia opiekę nad seniorem podczas naszej pracy. Z tego artykułu dowiesz się o różnych urządzeniach, które pomagają radzić sobie z tymi problemami.

Zapobieganie upadkom w domu, krok po kroku

 

zapobieganie upadkom w domuNajwięcej nieszczęśliwych upadków zdarza się w domu, które kończą się zwichnięciem, stłuczeniem, a także złamaniem. Wielu przykrych sytuacji można uniknąć. Po naszym domu poruszamy, się można, powiedzieć na pamięć więc nie zwracamy uwagi na czyhające niekiedy pułapki w postaci zwiniętych dywanów, śliskich wykładzin, chodzenia po ciemku itp. Są jednak możliwości

Chodzik dla seniora, jaki wybrać?

 

osoba starsza chodzik jaki wybrac opiekaserwis24 plCoraz więcej osób starszych ma problemy z poruszaniem. Przyczyny są różnego rodzaju, począwszy od przebytych kontuzji poprzez problemy z kręgosłupem, biodrami, inne choroby, wiek, a skończywszy na działaniu ubocznym leków.  Aby senior czuł się pewnie i nie doświadczył poważnych problemów z układem mięśniowo-szkieletowym, może chodzić ze wspomaganiem.

Oceń swojego lekarza i usługi medyczne

 

ocen swojego lekarzaCoraz więcej korzystamy z Internetu. Usługi online w ostatnich 2 latach przyspieszyły. Coraz częściej, aby skorzystać z usług medycznych, musimy się rejestrować za pomocą różnych kont internetowych. Jest to (nie da się zaprzeczyć) dobre rozwiązanie z jednej strony, że nie trzeba stać w kolejkach do lekarza, aby zdobyć tzw. “bloczek” czy “numerek”.

 

 

Obłożnie chory- mycie głowy

 
obloznie chory mycie glowy opiekaserwis24 plPacjent obłożnie chory jest zdany na pomoc innych w zakresie higieny osobistej. Utrzymanie odpowiedniej czystości może być prawdziwym wyzwaniem dla osób opiekujących się chorym. Zapewnienie ciągłej dbałości o higienę zwłaszcza na początku choroby nie jest proste, a opiekunowie nie mający doświadczenia nie mają wiedzy jak wykonywać zabiegi higieniczne.
Jednym z większych wyzwań jest mycie głowy osoby leżącej.

Jak rozpoznać, kiedy rodzice potrzebują opieki?Opieka seniora, kiedy rodzice potrzebują opieki?

 

Poszukaj tych kluczowych punktów lub znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć, że jest wymagana opieka seniora, Twoi rodzice (rodzic) potrzebują pomocy i mogą nie być w pełni zdolni do samodzielnego życia. Można wymienić wiele oznak tego, że mama czy tata potrzebuje dodatkowej opieki do osoby starszej, czy wsparcia innych bliskich osób.