Wyszukiwarka obiektów
A A A

przewodniki o opieceAbyś mógł niezależnie żyć we własnym domu tak długo jak chcesz i być spokojnym, że zawsze ktoś Ci pomoże, gdy tego potrzebujesz.

Nie będziesz sam, opiekunka Ci pomoże, gdy tego potrzebujesz.

Starzenie się organizmu co to jest?

starzenie sieStarzenie naszego organizmu to kolejny etap w życiu każdego człowieka. Jest to stopniowy, ciągły proces naturalnych zmian, który rozpoczyna się już  we wczesnej dorosłości. W wieku już około 40 lat wiele funkcji organizmu zaczyna stopniowo zanikać i następują zmiany. Przyjmuje się, że 65+ jest uznawany za okres senioralny, a jest to związane z przejściem na emeryturę (tak przyjęto na zachodzie).

jak bezpiecznie zyc w domu dlugie lataJak bezpiecznie żyć w domu długie lata?

Z czasem traci się swoją sprawność fizyczną, niektórzy także i umysłową. W takich sytuacjach, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzicom czy bliskim, którzy pozostają pod naszą opieką jest potrzeba dokonania zmian w domu, otoczeniu, w którym oni mieszkają. 

Upadki osób starszych w domu, jak zapobiegać?

upadki osob starszych w domu jak zapobiegacRyzyko upadku wzrasta wraz z wiekiem (jak podają statystyki) szczególnie gdy przekroczymy 60 lat. Upadki i ich konsekwencje mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób w zaawansowanym wieku, często powodując złamania, hospitalizację i w efekcie niepełnosprawność, a nawet śmierć.

seniorzy w statystykachSeniorzy w statystykach

Z roku na rok rośnie liczba seniorów w naszym społeczeństwie.Od 2006 roku zauważalny jest stały wzrost udziału seniorów w populacji Polski.

W 2005 roku udział seniorów ogólnie w liczbie mieszkańców Polski wynosił 17,2%;

W 2015 roku wzrósł do poziomu 22,9%;

Zapobieganie upadkom w domu, krok po kroku

 

zapobieganie upadkom w domuNajwięcej nieszczęśliwych upadków zdarza się w domu, które kończą się zwichnięciem, stłuczeniem, a także złamaniem. Wielu przykrych sytuacji można uniknąć. Po naszym domu poruszamy, się można, powiedzieć na pamięć więc nie zwracamy uwagi na czyhające niekiedy pułapki w postaci zwiniętych dywanów, śliskich wykładzin, chodzenia po ciemku itp. Są jednak możliwości

Opieka domowa - higiena osobista - mieszkanie w czystości

Mieszkanie w czystości

W pewnym okresie życia nasi podopieczni zaczynają mieć problemy z utrzymaniem porządku w domu i wokół niego. Wraz z wiekiem przychodzi bezsilność spowodowana ograniczeniami ruchowymi w wyniku problemów zdrowotnych.

Oceń swojego lekarza i usługi medyczne

ocen swojego lekarzaCoraz więcej korzystamy z Internetu. Usługi online w ostatnich 2 latach przyspieszyły. Coraz częściej, aby skorzystać z usług medycznych, musimy się rejestrować za pomocą różnych kont internetowych. Jest to (nie da się zaprzeczyć) dobre rozwiązanie z jednej strony, że nie trzeba stać w kolejkach do lekarza, aby zdobyć tzw. “bloczek” czy “numerek”.

 

 

 Pieniądze dla opiekunów

Higiena osobista seniora

Higiena osobista to nie tylko pomoc przy porannej toalecie czy wieczornym prysznicu. To także utrzymanie w czystości łóżka, pościeli, garderoby i pozostałych akcesoriów Podopiecznego. Profesjonalna opieka pomaga ponadto Podopiecznym utrzymać odpowiednią aparycję.

Jak rozpoznać, kiedy rodzice potrzebują opieki?

Opieka seniora, kiedy rodzice potrzebują opieki?

Poszukaj tych kluczowych punktów lub znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć, że jest wymagana opieka seniora, Twoi rodzice (rodzic) potrzebują pomocy i mogą nie być w pełni zdolni do samodzielnego życia. 

sprzet rehabilitacyjny dla senioraSprzęt rehabilitacyjny, gdy chcemy kupić

Zachowanie maksymalnej sprawności w chorobie, a także próba przywrócenia naturalnych funkcji poszczególnych narządów ruchu są głównymi motywami związanymi z pozyskaniem praktycznego wyposażenia do ćwiczeń. Polecane sprzęty rehabilitacyjne dla seniorów wraz z akcesoriami to na przykład urządzenia, takie jak: