A A A

przewodniki o opieceAbyś mógł niezależnie żyć we własnym domu tak długo jak chcesz i być spokojnym, że zawsze ktoś Ci pomoże, gdy tego potrzebujesz.

Nie będziesz sam, opiekunka Ci pomoże, gdy tego potrzebujesz.

jak bezpiecznie zyc w domu dlugie lataZ czasem traci się swoją sprawność fizyczną, niektórzy także i umysłową. W takich sytuacjach, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzicom czy bliskim, którzy pozostają pod naszą opieką jest potrzeba dokonania zmian w domu, otoczeniu, w którym oni mieszkają.

Możesz zmodernizować miejsce zamieszkania swoich bliskich, aby mogli bezpiecznie poruszać się w obrębie swojego domu. Zmiany, jakich dokonasz zwiększą niezależność Twoich bliskich, a także ograniczą ich kontuzje (złamania, zwichnięcia). Zapewni Ci to komfort i spokój, gdy Twoi bliscy będą bezpieczni.

 Pieniądze dla opiekunów

Higiena to nie tylko pomoc przy porannej toalecie czy wieczornym prysznicu. To także utrzymanie w czystości łóżka, pościeli, garderoby i pozostałych akcesoriów Podopiecznego. Profesjonalna opieka pomaga ponadto Podopiecznym utrzymać odpowiednią aparycję.

seniorzy w statystykachZ roku na rok rosnie liczba seniorów w naszym społeczeństwie.Od 2006 roku zauważlny jest stały wzrost udziału seniorów w populacji Polski.

W 2005 roku udział seniorów ogólnie w liczbie mieszkańców Polski wynosił 17,2%;

W 2015 roku wzrósł do poziomu 22,9%;

sprzet rehabilitacyjny dla senioraZachowanie maksymalnej sprawności w chorobie, a także próba przywrócenia naturalnych funkcji poszczególnych narządów ruchu są głównymi motywami związanymi z pozyskaniem praktycznego wyposażenia do ćwiczeń. Polecany sprzęt rehabilitacyjny dla seniora wraz z akcesoriami to na przykład urządzenia, takie jak:

Opieka domowa - higiena osobista - mieszkanie w czystości

W pewnym okresie życia nasi podopieczni zaczynają mieć problemy z utrzymaniem porządku w domu i wokół niego. Wraz z wiekiem przychodzi bezsilność spowodowana ograniczeniami ruchowymi w wyniku problemów zdrowotnych.

 

Najczęściej Zadawane Pytania

Zagadnienia związane z tematem domów opieki są często trudnymi do zrozumienia nie tylko dla samego zainteresowanego, ale także dla rodziny osoby, która ma zostać umieszczona w takim ośrodku.

Często nasuwają się pytania dotyczące charakterystyki ośrodków, refundacji kosztów, czy możliwości odwiedzin.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących państwowych i prywatnych domów opieki.

Odpowiedzi na nie pomogą każdemu zrozumieć istotę funkcjonowania tych placówek oraz będą nieocenioną wiedzą mogącą przyczynić się do podjęcia słusznej decyzji o wybraniu placówki opiekuńczej.

 

 


Copyright © Opieka nad seniorem 24

 tel. +48 731 133 438
 kontakt@opiekaserwis24.pl

Realizacja: Softdesign Studio