przewodniki o opieceAbyś mógł niezależnie żyć we własnym domu tak długo jak chcesz i być spokojnym, że zawsze ktoś Ci pomoże, gdy tego potrzebujesz.

Nie będziesz sam, opiekunka Ci pomoże, gdy tego potrzebujesz.

Jak rozpoznać, kiedy rodzice potrzebują opieki?Poszukaj tych kluczowych punktów lub znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć, że Twoi rodzice (rodzic) potrzebują pomocy i mogą nie być w pełni zdolni do samodzielnego życia.

Można wymienić wiele oznak tego, że mama czy tata potrzebuje dodatkowej opieki do osoby starszej, czy wsparcia innych bliskich osób. Na początku w większości rodzice (rodzic) nie będą przyznawać się do tego, albo wręcz zaprzeczać, jeżeli coś zauważymy. Musimy mieć świadomość, że nie chcą być ciężarem dla nas. Trzeba więc dyskretnie obserwować czynności dnia, codziennego jakie wykonują najczęściej.

Opieka domowa - higiena osobista - mieszkanie w czystości

W pewnym okresie życia nasi podopieczni zaczynają mieć problemy z utrzymaniem porządku w domu i wokół niego. Wraz z wiekiem przychodzi bezsilność spowodowana ograniczeniami ruchowymi w wyniku problemów zdrowotnych.

jak bezpiecznie zyc w domu dlugie lataZ czasem traci się swoją sprawność fizyczną, niektórzy także i umysłową. W takich sytuacjach, aby zapewnić bezpieczeństwo rodzicom czy bliskim, którzy pozostają pod naszą opieką jest potrzeba dokonania zmian w domu, otoczeniu, w którym oni mieszkają.

Możesz zmodernizować miejsce zamieszkania swoich bliskich, aby mogli bezpiecznie poruszać się w obrębie swojego domu. Zmiany, jakich dokonasz zwiększą niezależność Twoich bliskich, a także ograniczą ich kontuzje (złamania, zwichnięcia). Zapewni Ci to komfort i spokój, gdy Twoi bliscy będą bezpieczni.

 Pieniądze dla opiekunów

Higiena to nie tylko pomoc przy porannej toalecie czy wieczornym prysznicu. To także utrzymanie w czystości łóżka, pościeli, garderoby i pozostałych akcesoriów Podopiecznego. Profesjonalna opieka pomaga ponadto Podopiecznym utrzymać odpowiednią aparycję.

seniorzy w statystykachZ roku na rok rosnie liczba seniorów w naszym społeczeństwie.Od 2006 roku zauważlny jest stały wzrost udziału seniorów w populacji Polski.

W 2005 roku udział seniorów ogólnie w liczbie mieszkańców Polski wynosił 17,2%;

W 2015 roku wzrósł do poziomu 22,9%;

sprzet rehabilitacyjny dla senioraZachowanie maksymalnej sprawności w chorobie, a także próba przywrócenia naturalnych funkcji poszczególnych narządów ruchu są głównymi motywami związanymi z pozyskaniem praktycznego wyposażenia do ćwiczeń. Polecany sprzęt rehabilitacyjny dla seniora wraz z akcesoriami to na przykład urządzenia, takie jak: