Wyszukiwarka obiektów
A A A

przewodniki o zdrowiu psychicznymCo ma wpływ na nasze zdrowie emocjonalne i psychiczne.

Jak radzić sobie z demencją, gniewem, chorobą Alzheimera.

Jak zmienić spojrzenie na życie.

Jak rozwiązywać problemy, aby utrzymać aktywny i zdrowy umysł do końca życia.

Pamięć, jak poprawić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma problemy z pamięcią w różnym stopniu.

pamiec jak poprawic opiekaserwis24 plProblemy z zapamiętywaniem występują u osób niemal w każdym wieku, a nie tylko u osób starszego pokolenia. Nie da się ukryć, że seniorzy są bardziej narażeni na wystąpienie wyraźnego zapominania, gdyż cały organizm się starzeje, funkcje poznawcze mózgu również z czasem ulegają pogorszeniu.

opieka wytchnieniowa dla kogoZaburzenia lękowe- co to jest?

Zaburzenia lękowe to zespół problemów ze zdrowiem psychicznym. Mogą one obejmować ogólne zaburzenia lękowe, fobie społeczne, fobie specyficzne oraz zaburzenia paniczne, a także depresję, która  jest często powiązana z zaburzeniami lękowymi.

Zaburzenia lękowe to powszechne problemy ze zdrowiem psychicznym, które dotykają wielu ludzi w różnym wieku od okresu dziecięcego do senioralnego.

opieka wytchnieniowa dla kogoDemencja, jak się komunikować?

Komunikowanie się z bliską Ci osobą, która cierpi na demencję, może być trudne, ponieważ nieporozumienia, zamieszanie i frustracja często występują w obu kierunkach. Demencja wpływa na każdą osobę inaczej, ale poświęcenie czasu na zrozumienie, jak czuje się bliska Ci osoba i przyjęcie kilku nowych strategii opieki, może mieć zasadnicze znaczenie.

Jak rozpoznac alzheimera i jak sobie radzicAlzheimer, jak rozpoznać i jak sobie radzić?

Demencja jest otępieniem, które charakteryzuje się różnymi chorobami mózgu, gdzie cechą wspólna jest utrata pamięci. Najczęściej występującą choroba jest Alzheimer i jest to choroba postępująca. Choroba Alzheimera stanowi 50-60% osób chorych na demencję(otępienie). 

Alzheimer- pobudzenie i agresja w chorobie

 
AlzheimerAlzheimer jest chorobą, która powoduje w większości przypadków pobudzenie lub agresję. Osoby, które zapadną na tę chorobę i mogą stawać się w miarę postępu choroby agresywne. Osoba taka będzie niespokojna lub też może, być zmartwiona nie będzie mogła się ustatkować, uspokoić.

 

co to jest demencjaDemencja- co to jest?

 

Demencja to zbiór objawów spowodowanych zaburzeniami pracy mózgu. Nie jest to jedna konkretna choroba. Demencja ma wpływ na zachowanie, myślenie i zdolność wykonywania codziennych zadań. Mózgu nie pracuje odpowiednio jest na tyle jego funkcjonowanie zaburzone, że ​​zakłóca normalne życie społeczne lub zawodowe chorej osoby.

Bezsenność- przyczyny, jak sobie poradzić?

 
bezsennosc 9 sprawdzonych sposobow na dobry sen opiekaserwis24 plProblem z bezsennością ma coraz więcej osób starszych. Gdzie nie pójdziemy to słyszymy narzekanie ,że nie mogę spać, mam problemy ze snem czy znowu nie spałam całą noc i tak dalej.  Coś w tym jest, że ludzie uskarżają się na brak snu. Jak określa medycyna bezsenność jest częstym zaburzeniem snu. W przypadku bezsenności możesz mieć problemy z zasypianiem, samym snem czy dobrą jakością snu (jeśli można tak określić).