A A A

przewodniki o zdrowiu psychicznymCo ma wpływ na nasze zdrowie emocjonalne i psychiczne.

Jak radzić sobie z demencją, gniewem, chorobą Alzheimera.

Jak zmienić spojrzenie na życie.

Jak rozwiązywać problemy, aby utrzymać aktywny i zdrowy umysł do końca życia.

Jak rozpoznac alzheimera i jak sobie radzicDemencja jest otępieniem, które charakteryzuje się różnymi chorobami mózgu, gdzie cechą wspólna jest utrata pamięci. Najczęściej występującą choroba jest Alzheimer i jest to choroba postępująca. Choroba Alzheimera stanowi 50-60% osób chorych na demencję(otępienie). Początek choroby, to utrata pamięci krótkotrwałej, brak słów w wypowiadaniu się, a także zmiany osobowości i nastroju. Objawy te postępują jednak stopniowo, pogarsza się pamięć długotrwała, komunikacja z bliskimi, umiejętność czytania ze zrozumieniem, a w dalszym czasie dochodzą inne poważne utrudnienia w podstawowych czynnościach.

co to jest demencjaDemencja to zbiór objawów spowodowanych zaburzeniami pracy mózgu. Nie jest to jedna konkretna choroba. Demencja ma wpływ na zachowanie, myślenie i zdolność wykonywania codziennych zadań. Mózgu nie pracuje odpowiednio jest na tyle jego funkcjonowanie zaburzone, że ​​zakłóca normalne życie społeczne lub zawodowe chorej osoby.

 

Najczęściej Zadawane Pytania

Zagadnienia związane z tematem domów opieki są często trudnymi do zrozumienia nie tylko dla samego zainteresowanego, ale także dla rodziny osoby, która ma zostać umieszczona w takim ośrodku.

Często nasuwają się pytania dotyczące charakterystyki ośrodków, refundacji kosztów, czy możliwości odwiedzin.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących państwowych i prywatnych domów opieki.

Odpowiedzi na nie pomogą każdemu zrozumieć istotę funkcjonowania tych placówek oraz będą nieocenioną wiedzą mogącą przyczynić się do podjęcia słusznej decyzji o wybraniu placówki opiekuńczej.

 

 


Copyright © Opieka nad seniorem 24

 tel. +48 731 133 438
 kontakt@opiekaserwis24.pl

Realizacja: Softdesign Studio