pasek8

Wyszukiwarka obiektów

A A A

przewodniki o zdrowiu psychicznymCo ma wpływ na nasze zdrowie emocjonalne i psychiczne.

Jak radzić sobie z demencją, gniewem, chorobą Alzheimera.

Jak zmienić spojrzenie na życie.

Jak rozwiązywać problemy, aby utrzymać aktywny i zdrowy umysł do końca życia.

Osoba z demencją, a opieka domowa

osoba z demencja a opieka domowaDemencja jest chorobą nabytą, która rozwija się na tle organicznego uszkodzenia mózgu. Chorobie towarzyszy stopniowy spadek inteligencji i dezintegracja osobowości, która prędzej czy później prowadzi do całkowitej niepełnosprawności. Najczęstsze przyczyny demencji: choroba Alzheimera, uraz, choroba naczyniowa, łagodne lub złośliwe nowotwory mózgu. U osób starszych często diagnozuje się kilka chorób powodujących nabytą demencję.

Bezsenność- przyczyny, jak sobie poradzić?

bezsennosc 9 sprawdzonych sposobow na dobry sen opiekaserwis24 plProblem z bezsennością ma coraz więcej osób starszych. Gdzie nie pójdziemy to słyszymy narzekanie ,że nie mogę spać, mam problemy ze snem czy znowu nie spałam całą noc i tak dalej.  Coś w tym jest, że ludzie uskarżają się na brak snu. Jak określa medycyna bezsenność jest częstym zaburzeniem snu. W przypadku bezsenności możesz mieć problemy z zasypianiem, samym snem czy dobrą jakością snu (jeśli można tak określić).

Pamięć, jak poprawić?

 

pamiec jak poprawic opiekaserwis24 plPamięć tak zwana dobra czy słaba? Problemy z zapamiętywaniem występują u osób niemal w każdym wieku, a nie tylko u osób starszego pokolenia. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma problemy z pamięcią w różnym stopniu. Nie da się ukryć, że seniorzy są bardziej narażeni na wystąpienie wyraźnego zapominania, gdyż cały organizm się starzeje, funkcje poznawcze mózgu również z czasem ulegają pogorszeniu.

Zaburzenia lękowe- co to jest?   

 

opieka wytchnieniowa dla kogoZaburzenia lękowe to zespół problemów ze zdrowiem psychicznym. Mogą one obejmować ogólne zaburzenia lękowe, fobie społeczne, fobie specyficzne oraz zaburzenia paniczne, a także depresję, która  jest często powiązana z zaburzeniami lękowymi. Zaburzenia lękowe to powszechne problemy ze zdrowiem psychicznym, które dotykają wielu ludzi w różnym wieku od okresu dziecięcego do senioralnego.

Opieka długoterminowa nad chorym na Alzheimera

 

opieka dlugoterminowa nad chorym na alzheimeraSą sytuacje w życiu, gdy musimy podejmować trudne decyzje. Do takich decyzji należy oddanie bliskiej osoby pod opiekę opiekunów, szpitala czy  do domu opieki. Sytuacja taka może mieć miejsce, gdy nie możemy już dłużej opiekować się osobą chorą na Alzheimera w domu. Osoba taka z reguły z czasem będzie wymagać całodobowej, specjalistycznej opieki.

Alzheimer, jak rozpoznać i jak sobie radzić?

Jak rozpoznac alzheimera i jak sobie radzicDemencja jest otępieniem, które charakteryzuje się różnymi chorobami mózgu, gdzie cechą wspólna jest utrata pamięci. Najczęściej występującą choroba jest Alzheimer i jest to choroba postępująca. Choroba Alzheimera stanowi 50-60% osób chorych na demencję(otępienie). 

Demencja, jak się komunikować?

demencja jak sie komunikowacKomunikowanie się z bliską Ci osobą , która cierpi na demencję, może być trudne, ponieważ nieporozumienia, zamieszanie i frustracja często występują w obu kierunkach. Demencja wpływa na każdą osobę inaczej, ale poświęcenie czasu na zrozumienie, jak czuje się bliska Ci osoba i przyjęcie kilku nowych strategii opieki, może mieć zasadnicze znaczenie.

Demencja- co to jest?

co to jest demencjaChoroba ta, to zbiór objawów spowodowanych zaburzeniami pracy mózgu. Nie jest to jedna konkretna choroba. Demencja ma wpływ na zachowanie, myślenie i zdolność wykonywania codziennych zadań. Mózgu nie pracuje odpowiednio jest na tyle jego funkcjonowanie zaburzone, że ​​zakłóca normalne życie społeczne lub zawodowe chorej osoby.

Alzheimer- pobudzenie i agresja w chorobie

 
AlzheimerAlzheimer jest chorobą, która powoduje w większości przypadków pobudzenie lub agresję. Osoby, które zapadną na tę chorobę i mogą stawać się w miarę postępu choroby agresywne. Osoba taka będzie niespokojna lub też może, być zmartwiona nie będzie mogła się ustatkować, uspokoić.