Wyszukiwarka obiektów
A A A

przewodniki o zdrowiu psychicznymCo ma wpływ na nasze zdrowie emocjonalne i psychiczne.

Jak radzić sobie z demencją, gniewem, chorobą Alzheimera.

Jak zmienić spojrzenie na życie.

Jak rozwiązywać problemy, aby utrzymać aktywny i zdrowy umysł do końca życia.

opieka wytchnieniowa dla kogoDemencja, jak się komunikować?

Komunikowanie się z bliską Ci osobą, która cierpi na demencję, może być trudne, ponieważ nieporozumienia, zamieszanie i frustracja często występują w obu kierunkach. Demencja wpływa na każdą osobę inaczej, ale poświęcenie czasu na zrozumienie, jak czuje się bliska Ci osoba i przyjęcie kilku nowych strategii opieki, może mieć zasadnicze znaczenie.

Jak rozpoznac alzheimera i jak sobie radzicJak rozpoznać chorobę Alzheimera i jak sobie radzić?

Demencja jest otępieniem, które charakteryzuje się różnymi chorobami mózgu, gdzie cechą wspólna jest utrata pamięci. Najczęściej występującą choroba jest Alzheimer i jest to choroba postępująca. Choroba Alzheimera stanowi 50-60% osób chorych na demencję(otępienie). Początek choroby, to utrata pamięci krótkotrwałej, brak słów w wypowiadaniu się, a także zmiany osobowości i nastroju. Objawy te postępują jednak stopniowo, pogarsza się pamięć długotrwała, komunikacja z bliskimi, umiejętność czytania ze zrozumieniem, a w dalszym czasie dochodzą inne poważne utrudnienia w podstawowych czynnościach.

opieka wytchnieniowa dla kogoCo to są zaburzenia lękowe?

Zaburzenia lękowe to zespół problemów ze zdrowiem psychicznym. Mogą one obejmować ogólne zaburzenia lękowe, fobie społeczne, fobie specyficzne oraz zaburzenia paniczne, a także depresję, która  jest często powiązana z zaburzeniami lękowymi.

Zaburzenia lękowe to powszechne problemy ze zdrowiem psychicznym, które dotykają wielu ludzi w różnym wieku od okresu dziecięcego do senioralnego.

co to jest demencjaCo to jest demencja?

Demencja to zbiór objawów spowodowanych zaburzeniami pracy mózgu. Nie jest to jedna konkretna choroba. Demencja ma wpływ na zachowanie, myślenie i zdolność wykonywania codziennych zadań. Mózgu nie pracuje odpowiednio jest na tyle jego funkcjonowanie zaburzone, że ​​zakłóca normalne życie społeczne lub zawodowe chorej osoby.