pasek8

Wyszukiwarka obiektów

Occaecat potenti ullamcorper, quo nibh velit! Quisque, sagittis nulla tempora delectus, officiis dictumst, blanditiis occaecat, euismod repellat consequuntur, numquam ultricies possimus quasi sagittis congue, facilisi nostra arcu, voluptatem deserunt congue nobis? Soluta sequi! Eu? Eros duis temporibus optio aute! Nisi luctus aperiam eos.

A A A

przewodniki o zdrowiu editedW jesieni życia musisz zadbać o piękne starzenie się.
Zdrowie fizyczne musi iść w parze z psychicznym. Sprawdź, jak to osiągnąć, aby cieszyć się jeszcze długi czas życiem.

Osoby starsze co mogą leczyć za pomocą pijawek? 

osoby starsze co moga leczyc za pomoca pijawekStawianie pijawek to metoda leczenia i zapobiegania różnym chorobom za pomocą pijawek lekarskich. Technologia ta była stosowana setki lat temu i od tego czasu nie straciła na aktualności. W dzisiejszych czasach zwłaszcza osoby starsze wracają do naturalnych metod leczenia. Podczas ukąszenia pijawka uwalnia do ludzkiej krwi ponad dwieście substancji biologicznie czynnych, które mają korzystny wpływ na organizm. Technikę tę stosuje się jako uzupełnienie klasycznej terapii. 

Diagnostyka nowotworów, jakie badania wykonać?

 

diagnostyka nowotworow jakie badania wykonacGłówną zaletą wykrywania raka we wczesnym stadium jest możliwość ich całkowitego wyleczenia. W większości przypadków osoba chora (pacjent) przechodzi operację, ale jej zakres jest mniejszy niż w przypadku zaawansowanej choroby. W związku z tym zmniejsza się ryzyko powikłań, a czas rekonwalescencja ulega skróceniu. Czasami pacjent nie wymaga dalszego leczenia chemioterapią, co pozwala uniknąć skutków ubocznych leczenia.

Terapia fotodynamiczna (PDT) - co to jest i w czym pomaga?

 

terapia fotodynamiczna pdt co to jest i w czym pomagaTerapia ta polega na stosowaniu specjalnego lasera o określonej długości fali, przy jednoczesnym podaniu dożylnie fotouczulaczy, które zwiększają wrażliwość tkanek na światło. Metoda ta sprawdziła się w leczeniu chorób onkologicznych, skórnych i zakaźnych. Po stwierdzeniu patologicznej tkanki przystępuje się do zniszczenia tkanki nowotworowej, czyli do terapii fotodynamicznej (PDT). Terapia PDT likwiduje nowotwór, ale także likwiduje, pojedyncze komórki nowotworowe nie niszcząc przy tym zdrowych komórek.

Martwe zęby, jaki mają wpływ na nasze zdrowie?

 

martwe zeby jaki maja wplyw na nasze zdrowieKażdy z nas chce mieć piękne zęby. Dbamy, o nie jak tylko możemy, aby zachować je do końca. Przeglądając, oferty stomatologów można odnieść wrażenie, że w zasadzie każdy nawet kawałek zęba można odbudować i będzie jak nowy. Nie ważne ile to będzie nas kosztować, pieniędzy i zdrowia. Stomatologia dzisiejsza każdemu pacjentowi potrafi wyczarować piękny uśmiech, a z każdego kawałka zęba wyczarować nowy ząb mówiąc, że szkoda i trzeba ratować za wszelką cenę, bo to nasz ząb. To tyle plusów, a jakie będą, minusy uratowanego zęba za wszelką cenę to już się nie dowiemy.

Osteopata- lekarz kto to jest i w czym pomoże?

 

osteopata lekarz kto to jest i w czym pomozeOsteopatia to jedna ze skutecznych dziedzin współczesnej medycyny, jest oddzielną specjalizacją, która jest alternatywą w leczeniu różnych problemów zdrowotnych. Osteopatia jest metodą bezinwazyjną, całkowicie bezpieczną dla osób w każdym wieku. Osteopata- lekarz lub fizjoterapeuta może wykonywać zabiegi terapeutyczne. Ojcem, twórcą systemu leczenia osteopatycznego był ponad 100 lat temu lekarz medycyny Dr A.T Still.

Osoby starsze- choroby nowotworowe- przyczyny, objawy

 

osoby starsze choroby nowotworowe przyczyny objawyRak to choroba o wysokim czynniku śmiertelności. Co roku na całym świecie diagnozuje się około 20 milionów pacjentów z nowotworem i liczba ta stale rośnie. Rak jest chorobą nowotworową, w przebiegu której następuje szybki rozwój, w którym zdrowe komórki tworzące tkankę narządów zmieniają swój charakter i stają się złośliwe. Obecnie nowotwory są coraz częściej chorobą dotykającą coraz więcej osób. Ze względu na wiek i stan zdrowia, nowotwór u osób starszych przebiega inaczej niż u osób młodych.

Pasożyty, jakie szkody mogą nam wyrządzić?

 

pasozyty jakie szkody moga nam wyrzadzicParazytozy stanowią odrębną, dość szeroką grupę chorób wywoływanych przez pierwotniaki jednokomórkowe i pasożyty (robaki). Pasożyt w organizmie  to stan wywołany przez organizm żyjący w organizmie człowieka (lub innych organizmach) i występujące w różnych tkankach lub płynach ustrojowych organizmu żywiciela (krew, mocz, limfa i inne). Są niesłusznie przez większość lekarzy pomijana, jako nieprawdopodobne w dzisiejszych czasach, ale czy to jest słuszne podejście?

Złamanie kręgosłupa, jak wyleczyć?

 

zlamanie kregoslupa jak wyleczycDlaczego złamanie kręgosłupa jest niebezpieczne?

Złamany kręgosłupa różni się od złamań ramion lub nóg. Złamanie lub zwichnięcie kręgu może spowodować ucisk fragmentów kości na korzenie nerwowe lub rdzeń kręgowy. Kręgosłup podtrzymuje ciało, służy jako osłona dla rdzenia kręgowego, a korzenie nerwów rdzeniowych wychodzą z otworów między kręgami, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów.

Terapia hormonalna raka na czym polega?

 

terapia hormonalna raka na czym polegaHormony niekiedy mogą powodować wzrost nowotworu, a zadaniem terapii hormonalnej jest powstrzymanie tego. Hormony to substancje chemiczne, które wpływają na metabolizm i funkcjonowanie narządów i tkanek, w tym na ich rozwój i starzenie się. Z tego artykułu dowiesz się co to jest terapia hormonalna (hormonoterapia) nowotworu, jakie ma plusy, a jakie minusy.

Złamanie kręgosłupa u seniorów, jak rozpoznać co robić?

 

zlamanie kregoslupa u seniorow jak rozpoznac co robicZłamanie kręgosłupa to jeden z poważnych urazów, które wystepują dość często. Jest to uraz kręgosłupa, w wyniku którego dochodzi do ucisku trzonów kręgów, co powoduje uszkodzenie kanałów kręgowych odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowego, a także krzyżowego i guzicznego ( końcowy odcinek).