Wyszukiwarka obiektów
A A A

przewodniki o zdrowiu editedW jesieni życia musisz zadbać o piękne starzenie się.
Zdrowie fizyczne musi iść w parze z psychicznym. Sprawdź, jak to osiągnąć, aby cieszyć się jeszcze długi czas życiem.

Udar mózgu- co musisz wiedzieć, aby uratować siebie i innych

 

udar mozgu opiekaserwis24 plUdary mózgu  są jedną z głównych przyczyn śmierci i poważnej, długotrwałej niepełnosprawności osób dorosłych, a teraz coraz częściej i ludzi młodych. Dobrą wiadomością jest to, że dostępne są metody leczenia, które mogą znacznie zmniejszyć ewentualne szkody udaru. Jednak aby zminimalizować szkody poudarowe to wiele, a nawet (powiem) dużo zależy od ciebie i czasu. Musisz nauczyć się  rozpoznać objawy udaru i szybko zabrać  osobę z udarem mózgu do szpitala lub wezwać karetkę.

Zdrowe kości- co robić, aby uniknąć złamań i kontuzji?

 

zdrowe kosci opiekaserwis24 plKażdy z nas wie, że sprawność fizyczna jest niezmiernie ważna w każdym wieku, a im więcej mamy lat to trzeba bardziej dbać. Pierwszym ważnym powodem troski o nasze kości jest obawa przed kontuzjami i złamaniami, a co za tym idzie obawa przed bólem i wynikające z tego problemy. Drugim ważnym powodem jest obawa, że dzieci będą musiały opiekować się nami, a nikt nie chce być przysłowiową kulą u nogi. Co możesz zrobić, aby zachować kości w dobrym stanie i cieszyć się sprawnością długie lata, a czego unikać.

Ruch to zdrowie- cztery rodzaje ćwiczeń dla zdrowia

ruch to zdrowie cwiczenia dla zachowania sprawnosci opiekaserwis24 plRuch jest niezbędny, aby zachować sprawność całego organizmu. Z poniższego artykułu dowiesz się jak zachować sprawność i zdrowie bez względu na wiek. Większość z nas ogranicza się do jednego rodzaju ruchu jak np. jazda na rowerze myśląc, że to jest wystarczające. Wykonywanie jednego rodzaju aktywności oczywiście pomoże poprawić np. ruchomość stawów i wzmocni mięśnie nóg, ale to troszkę za mało.

Rehabilitacja przyłóżkowa, dlaczego ćwiczenia dla obłożnie chorych w łóżku są ważne?

 
rehabilitacja przylozkowa cwiczenia opiekaserwis24 plOpieka i rehabilitacja nad osobą obłożnie chorą muszą iść w parze jeśli pozwala na to stan zdrowia osoby leżącej. Nie można ograniczyć tylko opieki nad osobą obłożnie chorą do podawania leków, zabiegów higienicznych i towarzystwa. Aby chory wracał szybko do zdrowia i formy niezbędna będzie rehabilitacja przyłóżkowa. Poprzez wzmocnienie mięśni, stawów ogólnie całego organizmu nastąpi także poprawa stanu psychicznego pacjenta leżącego.

Zaburzenia równowagi u osób starszych

zaburzenia rownowagi opiekaserwis24 plPrawidłowa i dobra równowaga oznacza możliwość kontrolowania w każdym czasie i sytuacji i utrzymywania wygodnej pozycji ciała — niezależnie od tego, czy chodzisz po prostej drodze, wychodzisz na schody, schodzisz ze schodów, stoisz, siadasz, chodzisz po drodze kamienistej i nierównej. Określenia  „problemy z równowagą” lub „zaburzenia równowagi” odnoszą się do szeregu stanów chorobowych o różnym podłożu.

Co to są ćwiczenia Kegla?

cwiczenia kegla co to jestĆwiczenia napięcia dna miednicy u kobiet jak i u mężczyzn, których zadaniem jest wzmocnienie, trzymanie napięcia tzw. zwieraczy, które to kontrolują , zabezpieczają oddawanie moczu, stolca i gazów. Jak ćwiczyć, aby problem popuszczania usunąć. Sprawdź proste ćwiczenia i zacznij już dziś.

Jak dbać o zdrowie 60+

 

60 plus jak dbac o swoje zdrowie opiekaserwis24 plKończysz 60 lat i zastanawiasz się kiedy to tak szybko zleciało. Czujesz, się dobrze nie doskwierają ci dokuczliwe schorzenia i żyjesz jeszcze pełnią życia. Nie wiesz co to szpital i chodzenie po lekarzach. Super, że masz takie zdrowie. Jednak może to czas, aby sprawdzić swój organizm, aby było jak dotychczas.

Poniżej zebrałam w punktach zalecenia, które pomogą Ci zaplanować badania, aby zapobiec ewentualnym problemom zdrowotnym.

dieta seniora z cukrzycaJaka dieta dla seniora z cukrzycą?

Cukrzyca to dość popularne schorzenie u osób starszych. Szacuje się, że u osób po 65. roku życia choroba ta dotyka aż 40% osób. Choroba wymaga odpowiedniej profilaktyki, gdyż nieleczona może doprowadzić do poważnych powikłań, a nawet niepełnosprawności lub śmierci. Bardzo duże znaczenie w profilaktyce choroby ma dobranie odpowiedniej diety, która będzie wspomagała proces regulowania poziomu cukru we krwi.

Leki dla seniorów, jak bezpiecznie przyjmować?

leki dla seniorow opiekaserwis24 plCoraz więcej zażywamy różnych leków, a to na niestrawność, na stawy, na choroby krążeniowe i inne przypadłości. Oprócz lekarstw przepisywanych przez lekarza lubimy dokupić jeszcze tzw. leki  bez recepty. W miarę, jak się starzejemy, przybywa coraz więcej schorzeń, a co za tym idzie, jest coraz więcej leków. 

Zdrowe jedzenie, co jeść codziennie, aby być zdrowym?

zdrowe jedzenieDokonywanie mądrych wyborów żywieniowych może pomóc chronić Cię przed  różnymi problemami zdrowotnymi w miarę, gdy się starzejemy. Udowodniono naukowo, że nawet może pomóc w poprawie funkcji naszego mózgu. Prawidłowe, zdrowe żywienie jak i ruch poprzez np. ćwiczenia wpływa korzystnie na nasz organizm.