Wyszukiwarka obiektów
A A A

przewodniki o zdrowiu editedW jesieni życia musisz zadbać o piękne starzenie się.
Zdrowie fizyczne musi iść w parze z psychicznym. Sprawdź, jak to osiągnąć, aby cieszyć się jeszcze długi czas życiem.

dieta seniora z cukrzycaJaka dieta dla seniora z cukrzycą?

Cukrzyca to dość popularne schorzenie u osób starszych. Szacuje się, że u osób po 65. roku życia choroba ta dotyka aż 40% osób. Choroba wymaga odpowiedniej profilaktyki, gdyż nieleczona może doprowadzić do poważnych powikłań, a nawet niepełnosprawności lub śmierci. Bardzo duże znaczenie w profilaktyce choroby ma dobranie odpowiedniej diety, która będzie wspomagała proces regulowania poziomu cukru we krwi.

przygotowanie posiłków prawidłowe odżywianiePrawidłowe odżywianie

Jest podstawową kwestią utrzymania osób starszych w odpowiedniej kondycji fizycznej i psychicznej. Wiąże się z tym nierozerwalnie aspekt społeczny zwłaszcza, gdy jeden z małżonków odchodzi. Wówczas osoba pozostająca w samotności po stracie ukochanej osoby wpada w apatię, a co za tym idzie często przestaje przywiązywać wagę do prawidłowego żywienia.

zajecia w domach opiekiZajęcia w Domach Opieki

Oferta fakultatywna jest skierowana do różnych wymagań i zainteresowań  pensjonariuszy. Nie sposób wymienić wszystkich zajęć z uwagi na ich bogatą ofertę jaką proponują domy opieki.  Skontaktuj się z wybranym domem opieki, aby dowiedzieć się, jakie zajęcia odbywają się w wybranym przez Ciebie ośrodku. Które są dodatkowo płatne, a które w cenie jaką płacisz za dom opieki miesięcznie.

graf003Jak komunikować się, gdy bliska Ci osoba odchodzi?

Nie ma łatwego sposobu na pożegnanie się z odchodzącym w cierpieniu człowiekiem zwłaszcza, gdy jest to bliska Ci osoba. Hospicjum domowe zapewni wiele pomocy w trudnych chwilach zwłaszcza, gdy stan zdrowia pacjenta wymaga specjalistycznej pomocy. Jednak pomoc jaką rodzina musi zagwarantować to bliskość i ciepło rodzinne w ostatnim etapie życia.