A A A

przewodniki o zdrowiu editedW jesieni życia musisz zadbać o piękne starzenie się.
Zdrowie fizyczne musi iść w parze z psychicznym. Sprawdź, jak to osiągnąć, aby cieszyć się jeszcze długi czas życiem.

zajecia w domach opiekiOferta fakultatywna skierowana do różnych wymagań i zainteresowań  pensjonariuszy. Nie sposób wymienić wszystkich zajęć z uwagi na ich bogatą ofertę jaką proponują domy opieki.  Skontaktuj się z wybranym domem opieki, aby dowiedzieć się, jakie zajęcia odbywają się w wybranym przez Ciebie ośrodku. Które są dodatkowo płatne, a które w cenie jaką płacisz za dom opieki miesięcznie.

graf003Nie ma łatwego sposobu na pożegnanie się z odchodzącym w cierpieniu człowiekiem zwłaszcza, gdy jest to bliska Ci osoba. Hospicjum domowe zapewni wiele pomocy w trudnych chwilach zwłaszcza, gdy stan zdrowia pacjenta wymaga specjalistycznej pomocy. Jednak pomoc jaką rodzina musi zagwarantować to bliskość i ciepło rodzinne w ostatnim etapie życia. Wizja nieuchronnie zbliżającej się śmierci członka najbliższej rodziny może być trudna do zaakceptowania, ponieważ tracimy szczególną część naszego życia. To, co jedynie pozostanie, to niezapomniane wspomnienia i straszny ból, który pozostanie na długo.

przygotowanie posiłków prawidłowe odżywianieJest podstawową kwestią utrzymania osób starszych w odpowiedniej kondycji fizycznej i psychicznej. Wiąże się z tym nierozerwalnie aspekt społeczny zwłaszcza, gdy jeden z małżonków odchodzi. Wówczas osoba pozostająca w samotności po stracie ukochanej osoby wpada w apatię, a co za tym idzie często przestaje przywiązywać wagę do prawidłowego żywienia.

 

Najczęściej Zadawane Pytania

Zagadnienia związane z tematem domów opieki są często trudnymi do zrozumienia nie tylko dla samego zainteresowanego, ale także dla rodziny osoby, która ma zostać umieszczona w takim ośrodku.

Często nasuwają się pytania dotyczące charakterystyki ośrodków, refundacji kosztów, czy możliwości odwiedzin.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości stworzyliśmy listę najczęściej zadawanych pytań dotyczących państwowych i prywatnych domów opieki.

Odpowiedzi na nie pomogą każdemu zrozumieć istotę funkcjonowania tych placówek oraz będą nieocenioną wiedzą mogącą przyczynić się do podjęcia słusznej decyzji o wybraniu placówki opiekuńczej.

 

 


Copyright © Opieka nad seniorem 24

 tel. +48 731 133 438
 kontakt@opiekaserwis24.pl

Realizacja: Softdesign Studio