Wyszukiwarka obiektów
A A A

przewodniki o zdrowiu editedW jesieni życia musisz zadbać o piękne starzenie się.
Zdrowie fizyczne musi iść w parze z psychicznym. Sprawdź, jak to osiągnąć, aby cieszyć się jeszcze długi czas życiem.

Diagnostyka nowotworów, jakie badania wykonać?

 

diagnostyka nowotworow jakie badania wykonacGłówną i niezaprzeczalną zaletą wykrywania nowotworów we wczesnym stadium jest możliwość ich całkowitego wyleczenia. W większości przypadków osoba chora (pacjent) przechodzi operację, ale jej zakres jest mniejszy niż w przypadku zaawansowanej choroby. W związku z tym zmniejsza się ryzyko powikłań, a czas rekonwalescencja ulega skróceniu. Czasami pacjent nie wymaga dalszego leczenia chemioterapią, co pozwala uniknąć skutków ubocznych leczenia.

Jaskra, choroba oczu, co musisz wiedzieć?

jaskra choroba oczu co musisz wiedziec

 

To choroba oczu, która jest najczęściej diagnozowana u osób starszych. Choroba w większości charakteryzuje się długim, bezobjawowym przebiegiem. Następuje stopniowe zawężanie pola widzenia. Proces ten może trwać nawet kilka lat. Chorobę wykrywa się najczęściej przypadkowo podczas badania w kierunku innych schorzeń lub podczas rutynowego badania oczu.

 

Wraz z postępem nieleczonej jaskry następuje zwężenie pola widzenia z różnych stron.                                                                        

 

                                                                         

Martwe zęby, jaki mają wpływ na nasze zdrowie?

 

martwe zeby jaki maja wplyw na nasze zdrowieKażdy z nas chce mieć piękne zęby. Dbamy, o nie jak tylko możemy, aby zachować je do końca. Przeglądając, oferty stomatologów można odnieść wrażenie, że w zasadzie każdy nawet kawałek zęba można odbudować i będzie jak nowy. Nie ważne ile to będzie nas kosztować, pieniędzy i zdrowia. Stomatologia dzisiejsza każdemu pacjentowi potrafi wyczarować piękny uśmiech, a z każdego kawałka zęba wyczarować nowy ząb mówiąc, że szkoda i trzeba ratować za wszelką cenę, bo to nasz ząb. To tyle plusów, a jakie będą, minusy uratowanego zęba za wszelką cenę to już się nie dowiemy.

Zaburzenia wzroku u osób starszych- co robić?

 

zaburzenia wzroku u osob starszych co robicWraz z wiekiem starzeją się u każdego człowieka wszystkie, tkanki i narządy. Dotyczy to także narządu wzroku. W wieku około 65 lat u mniej więcej co trzeciej osoby rozwijają się różne patologie oczu.

Wiele chorób oczu może wystąpić w każdym wieku, jednak częściej występują u osób w starszym wieku. Istnieją niektóre choroby oczu związane z wiekiem, które rozwijają się u osób starszych i mogą prowadzić do ślepoty.

Osoby starsze- choroby nowotworowe- przyczyny, objawy

 

osoby starsze choroby nowotworowe przyczyny objawyChoroby onkologiczne są chorobami o wysokiej śmiertelności. Co roku na całym świecie diagnozuje się około 20 milionów pacjentów z nowotworem i liczba ta stale rośnie. Rak jest chorobą nowotworową, w przebiegu której następuje szybki rozwój, w którym zdrowe komórki tworzące tkankę narządów zmieniają swój charakter i stają się złośliwe. Obecnie nowotwory są coraz częściej chorobą dotykającą coraz więcej osób. Ze względu na wiek i stan zdrowia, nowotwór u osób starszych przebiega inaczej niż u osób młodych.

Zwyrodnienia kręgosłupa, jak zdiagnozować problem i co robić?

 

zwyrodnienia kregoslupa jak zdiagnozowac problem i co robicOsoby starsze coraz częściej  borykają się z problemami  zwyrodnieniowymi kręgosłupa. W wielu przypadkach jest to naturalne zużycie więzadeł, chrząstek, kości, zaburzeń procesów metabolicznych i przepływu krwi.  Kiedy układ mięśniowo-szkieletowy zaczyna działać nieprawidłowo,  prowadzi to  z czasem do obniżenia jakości życia. Jeśli zauważamy w starszym wieku jakieś problemy ruchowe, które powodują ból, dyskomfort trzeba podjąć jak najszybsze działania, które zdiagnozują problem.

Złamanie kręgosłupa, jak wyleczyć?

 

zlamanie kregoslupa jak wyleczycDlaczego złamanie kręgosłupa jest niebezpieczne?

Złamany kręgosłupa różni się od złamań ramion lub nóg. Złamanie lub zwichnięcie kręgu może spowodować ucisk fragmentów kości na korzenie nerwowe lub rdzeń kręgowy. Kręgosłup podtrzymuje ciało, służy jako osłona dla rdzenia kręgowego, a korzenie nerwów rdzeniowych wychodzą z otworów między kręgami, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów.

Endoproteza biodra - powikłania po wymianie stawu biodrowego

 

endoproteza biodra powiklania po wymianie stawu biodrowegoW przypadkach, gdy stawy biodrowe tracą, swoje funkcje w wyniku czego wyciera się gładka chrząstka i zanika kolagen, które umożliwiają łatwe przesuwanie się głowy kości udowej w panewce. Wtedy wszelkie ruchy powodują nieznośny ból, a jedynym ratunkiem jest wymiana stawu na sztuczny, który jest zamiennikiem narządu ludzkiego spełniającym swoją funkcję.

Złamanie kręgosłupa u seniorów, jak rozpoznać co robić?

 

zlamanie kregoslupa u seniorow jak rozpoznac co robicZłamanie kompresyjne kręgosłupa to jeden z najpoważniejszych urazów i są dość częste. Jest to uraz kręgosłupa, w wyniku którego dochodzi do ucisku trzonów kręgów, co powoduje uszkodzenie kanałów kręgowych odcinka szyjnego, piersiowego i lędźwiowego, a także krzyżowego i guzicznego ( końcowy odcinek).

Dieta Mind co to jest?

 

dieta mind co to jestDieta ta wspiera prawidłową pracę i utrzymuje zdrowie mózgu, a także zapobieganie chorobie Alzheimera, jak i demencji. Inną zaletą tej diety jest bardzo korzystny wpływ na układ krążenia i ogólne samopoczucie. W skrócie można określić, że menu oparte jest na większym spożyciu pokarmów roślinnych, mniejszej ilości tłuszczów nasyconych, cukru i czerwonego mięsa. Dieta ta oparta jest na diecie śródziemnomorskiej, a także diecie dash.