pasek8

Wyszukiwarka obiektów
A A A
Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Adres, miejscowość lub kod pocztowy 87-100 Toruń, Szosa Chełmińska 220
województwo Kujawsko-Pomorskie
mail dpsdyr@dps.torun.pl
tel. kom. 56-654-56-42
Specjalizacja Dla osób przewlekle somatycznie chorych, Dla osób w podeszłym wieku
Dom Pomocy Społecznej im. dr L. Szumana w Toruniu

Dom Pomocy Społecznej im. dr L. Szumana w Toruniu

Państwowy DPS

Opis

Dom Opieki w Toruniu w województwie kujawsko-pomorskim specjalizuje się w oferowaniu całodobowej opieki dla osób starszych oraz osób przewlekle somatycznie chorych. Placówka świadczy kompleksową opiekę nad osobami, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Profesjonalny zespół opiekunów gwarantuje wsparcie we wszystkich czynnościach i gwarantuje zapewnienie najlepszych warunków bytowych, opiekuńczych, wspomagających i rehabilitacyjnych. Opieka nad osobą starszą w Toruniu realizowana jest w sposób nastawiony na maksymalne zadowolenie podopiecznych i zapewnienie im odpowiednich warunków do funkcjonowania.

Dom Opieki przewlekle somatycznie chorych i ludzi starszych stawia na stworzenie wewnątrz rodzinnej atmosfery. Liczne zajęcia integracyjne i terapeutyczne pozwalają na nawiązanie wielu znajomości i wspólne spędzanie czasu z innymi podopiecznymi. W obiekcie prowadzona jest także rozbudowana oferta zajęć rehabilitacyjnych. Zadbanie o sprawność fizyczną jest bardzo istotne i pozwala wielu pacjentom na uzyskanie lepszego samopoczucia. Zajęcia prowadzone w domu opieki w Toruniu są dobrowolne. Obiekt otoczony jest rekreacyjnymi terenami zielonymi, które oddane są do dyspozycji mieszkańców. Pozwalają na odbycie spaceru i umożliwiają bardzo miłe spędzenie czasu.

 

 

 

SPECJALIZACJA W OPIECE
Dla osób starszych przewlekle somatycznie chorych.

DLA KOGO I FORMA OPIEKI
Dla 174  dorosłych kobiet i mężczyzn,

opieka stacjonarna 24/7.

ZAJĘCIA DLA ZDROWIA, USPRAWNIAJĄCE
Gimnastyka, rozciąganie, ćwiczenia fizyczne, gry i zabawy ruchowe.

WARUNKI MIESZKALNE

Pokoje 1, 2, 3-osobowe, pokoje umeblowane, część pokoi z dostępnymi balkonami, w pokojach TV i instalacja przyzywowa, wspólne łazienki na korytarzach, WC.

ZAJĘCIA KULTURALNO-OŚWIATOWE, INTEGRACJA
Malowanie, rysowanie, tworzenie ozdób, tworzenie dekoracji, spacery, czytanie, wspólne gry i zabawy, gra w szachy, zajęcia taneczne, rozmowy w pokojach dziennych, organizowanie imprez okolicznościowych, wspólne obchodzenie świąt i urodzin.

W BUDYNKU
Biura, pokoje mieszkańców, jadalnie, kuchnie, świetlice, aneksy wypoczynkowe, pokoje terapii zajęciowej, pokój komputerowy, sala rehabilitacyjna, aneksy kuchenne, gabinet fryzjerski, sklep z kawiarenką.


PRACUJĄ DLA NAS
Pielęgniarki, terapeuci zajęciowi, rehabilitanci, fizjoterapeuci, administracja, opiekunowie, praczki, pracownicy techniczni, pokojowe, fryzjer.

OPŁATY

Opłaty za miejsce i pobyt w DPS ustala gmina, w której mieszka osoba zainteresowana pobytem.

Starostwo Powiatowe w Toruniu

Tel. +48 56 662-88-88
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

WYŻYWIENIE

Pełne wyżywienie, posiłki spożywane w pokojach lub jadalni, dieta dostosowana do zaleceń lekarskich. 

 

INNE INFORMACJE


Placówka dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych.

Lokalizacja

kujawsko-pomorskie, Polska, Europa
Toruń, Szosa Chełmińska 220 , 87-100
Współrzędne geograficzne: (53.03988995, 18.58303613241835)
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.
Państwowe DPS