Hospicjum domowe
Kaszel u obłożnie chorego, co robić?
Rodzaje kaszlu u pacjenta obłożnie chorego.
Są sytuacje, że osoba starsza musi przebywać w łóżku przez długi czas z powodu różnych chorób, po operacji, urazu czy w wyniku innej choroby i nie tylko jest to związane z chorobami układu oddechowego.
Jak prawidłowo opiekować się obłożnie chorym?
Pacjent, który jest obłożnie chory to osoba wymagająca szczególnej opieki i troski rodziny, ponieważ nie jest w stanie samodzielnie się poruszać i zadbać o własną higienę. Ważne jest, aby rodzina, bliscy wiedzieli, jakie są konieczne zasady opieki i jak karmić obłożnie chorą osobę.
Obłożnie chory, przestrzeganie zasad higieny
Opieka nad osobą obłożnie chorą nie może pominąć regularnej wentylacji pomieszczenia. Należy wietrzyć pomieszczenie 2-3 razy dziennie przy chłodnej pogodzie. Natomiast, gdy jest ciepło można wietrzyć pomieszczenie bez ograniczeń czasowych.
1. Plan opieki w nagłych wypadkach zawiera wszystkie informacje na temat osoby, którą się opiekujesz w danym miejscu(choroby, lekarstwa jakie przyjmuje, sposób opieki),
2. Dzięki temu planowi możesz szybko udzielić pomocy podopiecznemu,
3. Plan ten ułatwia komuś szybkie przejęcie obowiązków od Ciebie lub/i sprawną kontynuację opieki,
4. Wydrukuj Plan Opieki w Nagłych Sytuacjach, wypełnij i zostaw w widocznym miejscu. Plan-opieki-w-naglych-sytuacjach.docx23.87 KB
Przesadzanie chorego z łóżka na wózek, jak to zrobić?
Ten artykuł pomoże w prawidłowy sposób przenieść osobę chorą z łóżka na wózek inwalidzki. Wykonaj krok po kroku poniższe czynności, aby przenieść pacjenta. Poniższa instrukcja zakłada, że pacjent może podeprzeć się na co najmniej jednej nodze.
Odleżyny- co to jest?
Odleżyny są wynikiem ciągłego leżenia w łóżku czy siedzenia (wózek inwalidzki) w wyniku choroby lub niepełnosprawności. Wynikający z tego powodu ciągły ucisk na to samo miejsce powoduje z czasem zaczerwienienie, ranę i odleżyny.
Hospicjum domowe dla dzieci
Choroba dziecka to dla rodziców prawdziwy dramat. Nieuleczalnie chore dziecko, które wymaga, stałej opieki nie jest jednak pozostawione samo sobie. Istnieje możliwość skorzystania z opieki w hospicjum domowym.
Opieka paliatywna, jak postępować z objawami paliatywnymi w domu?
Opieka paliatywna nad osobą z chorobą zagrażającą życiu wymaga planowania i wysiłku. Planowanie z wyprzedzeniem i współpraca z innymi zapewnia najlepszą możliwą opiekę i wsparcie dla opiekuna, aby mógł kontynuować swoją ważną rolę.
Rehabilitacja osoby leżącej, jak wrócić do zdrowia?
Osoby obłożnie chore, które pozostają w łóżku przez dłuższy czas są narażone na liczne problemy motoryczne spowodowane unieruchomieniem. Pierwszym zauważalnym problemem jest szybki ubytek masy mięśniowej i gęstości mineralnej kości. Mięśnie tułowia i nóg zanikają najpierw podczas leżenia w łóżku.
Hospicjum domowe- dla kogo jest opieka paliatywna-hospicyjna?
Opieka paliatywna-hospicyjna w domu jest skierowana do osób w każdym wieku z chorobą ograniczającą ich życie, i ich rodzin. Choroby ciężkie, które są w terminalnej fazie postępującej i nieuleczalnej choroby, potrzebujący każdej wielostronnej pomocy.