Opieka w hospicjum domowym daje szeroki zakres wsparcia w ostatniej terminalnej fazie choroby.

Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku cierpiących na poważną chorobę, której nie da się już leczyć, a tylko leczy objawy opiera się na potrzebach.

plan opieki w naglych sytuacjach1. Plan opieki w nagłych wypadkach zawiera wszystkie informacje na temat osoby, którą się opiekujesz w danym miejscu(choroby, lekarstwa jakie przyjmuje, sposób opieki),

2. Dzięki temu planowi możesz szybko udzielić pomocy podopiecznemu,

3. Plan ten ułatwia komuś szybkie przejęcie obowiązków od Ciebie lub/i sprawną kontynuację opieki,

4. Wydrukuj Plan Opieki w Nagłych Sytuacjach, wypełnij i zostaw w widocznym miejscu.

docx Plan-opieki-w-naglych-sytuacjach.docx23.87 KB


lekarz hospicjum

 

Opieka nad osobą z chorobą zagrażającą życiu wymaga planowania i wysiłku. Planowanie z wyprzedzeniem i współpraca z innymi zapewnia najlepszą możliwą opiekę i wsparcie dla opiekuna, aby mógł kontynuować swoją ważną rolę.

Poniższe porady i wskazówki mogą Ci pomóc jako opiekunowi w trudnych przypadkach, w opiece paliatywnej hospicjum domowego. Zanim zgłosisz pielęgniarce czy lekarzowi możesz złagodzić ból czy dyskomfort u podopiecznego, którym się opiekujesz.

Różne przypadki z jakimi spotykasz się w opiece wymagają odpowiedniego działania.

hospicjum domowe odlezyny leczenie masc

 

Odleżyny są wynikiem ciągłego leżenia w łóżku lub siedzenia  w wyniku niepełnosprawności na wózku inwalidzkim.

Odleżyny są na skórze, gdzie znajdują się obszary kostne(łokcie, kość ogonowa, biodra, pięty, kolana, a czasami i głowa, plecy i pod piersiami).

Mającym duży wpływ na występowanie odleżyn jest niezdolność podopiecznego do swobodnej zmiany pozycji w obrębie wózka inwalidzkiego czy łóżka. Wynikający z tego ciągły ucisk na to samo miejsce powoduje z czasem zaczerwienienie, ranę i odleżyny.

Wraz z wiekiem, a także z zaawansowaną, postępującą chorobą zmniejszający dopływ krwi do skóry powoduje jej rozpad(rany) i w efekcie pojawienie się odleżyny. Zmiany odleżynowe mogą być od zaczerwienienia skóry do głębokiej infekcji mięśni i/lub kości.

 Pieniądze dla opiekunów

Dla kogo jest opieka paliatywna-hospicyjna?

Opieka paliatywna-hospicyjna w warunkach domowych jest skierowana do osób w każdym wieku z chorobą ograniczającą ich życie, i ich rodzin. Choroby ciężkie, które są  w terminalnej fazie postępującej i nieuleczalnej choroby, potrzebujący każdej wielostronnej pomocy.