Wyszukiwarka obiektów
A A A

Opieka w hospicjum domowym daje szeroki zakres wsparcia w ostatniej terminalnej fazie choroby.

Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku cierpiących na poważną chorobę, której nie da się już leczyć, a tylko leczy objawy opiera się na potrzebach.

Hospicjum domowe dla dzieci

hospicjum domowe dla dzieciChoroba dziecka to dla rodziców prawdziwy dramat. Nieuleczalnie chore dziecko, które wymaga, stałej opieki nie jest jednak pozostawione samo sobie. Istnieje możliwość skorzystania z opieki w hospicjum domowym, które gwarantuje opiekę nad chorym i prowadzi szereg czynności rehabilitacyjnych. Przedstawiamy, czym jest hospicjum domowe dla dzieci, w jaki sposób z niego skorzystać i na co można liczyć w jego ramach.

lekarz hospicjumOpieka paliatywna, jak postępować z objawami paliatywnymi w domu?

Opieka paliatywna nad osobą z chorobą zagrażającą życiu wymaga planowania i wysiłku. Planowanie z wyprzedzeniem i współpraca z innymi zapewnia najlepszą możliwą opiekę i wsparcie dla opiekuna, aby mógł kontynuować swoją ważną rolę.

plan opieki w naglych sytuacjach1. Plan opieki w nagłych wypadkach zawiera wszystkie informacje na temat osoby, którą się opiekujesz w danym miejscu(choroby, lekarstwa jakie przyjmuje, sposób opieki),

2. Dzięki temu planowi możesz szybko udzielić pomocy podopiecznemu,

3. Plan ten ułatwia komuś szybkie przejęcie obowiązków od Ciebie lub/i sprawną kontynuację opieki,

4. Wydrukuj Plan Opieki w Nagłych Sytuacjach, wypełnij i zostaw w widocznym miejscu.

docx Plan-opieki-w-naglych-sytuacjach.docx23.87 KB


Hospicjum-domowe

Hospicjum domowe- dla kogo jest opieka paliatywna-hospicyjna?

Opieka paliatywna-hospicyjna w warunkach domowych jest skierowana do osób w każdym wieku z chorobą ograniczającą ich życie, i ich rodzin. Choroby ciężkie, które są  w terminalnej fazie postępującej i nieuleczalnej choroby, potrzebujący każdej wielostronnej pomocy.

hospicjum domowe odlezyny leczenie masc

Odleżyny- co to jest?

 

Odleżyny są wynikiem ciągłego leżenia w łóżku czy siedzenia (wózek inwalidzki) w wyniku choroby lub niepełnosprawności.

Wynikający z tego powodu ciągły ucisk na to samo miejsce powoduje z czasem zaczerwienienie, ranę i odleżyny. Wraz z zaawansowaną, postępującą chorobą zmniejszający dopływ krwi do skóry powoduje jej rozpad(rany) i w efekcie pojawienie się odleżyny.