pasek8

Wyszukiwarka obiektów
A A A

Opieka w hospicjum domowym daje szeroki zakres wsparcia w ostatniej terminalnej fazie choroby.

Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku cierpiących na poważną chorobę, której nie da się już leczyć, a tylko leczy objawy opiera się na potrzebach.

Kaszel u obłożnie chorego, co robić?

kaszel u obloznie chorego co robicRodzaje kaszlu u pacjentów obłożnie chorych

Są sytuacje, że osoba starsza musi przebywać w łóżku przez długi czas z powodu różnych chorób, po operacji, urazu czy w wyniku innej choroby i nie tylko jest to związane z chorobami układu oddechowego. Kiedy osoba starsza przez długi czas znajduje się w pozycji leżącej, mięśnie międzyżebrowe nie biorą udziału w oddychaniu.

Jak prawidłowo opiekować się obłożnie chorym?

 

obloznie chory pielegnacja opiekaserwis24 plPacjent, który jest obłożnie chory to osoba wymagająca szczególnej opieki i troski rodziny, ponieważ nie jest w stanie samodzielnie się poruszać i zadbać o własną higienę. Ważne jest, aby rodzina, bliscy wiedzieli, jakie są konieczne zasady opieki i jak karmić obłożnie chorą osobę.

Obłożnie chory, przestrzeganie zasad higieny

 

Temperatura, wentylacja

obloznie chory przestrzeganie zasad higieny opiekaserwis24 plOpieka nad osobą obłożnie chorą nie może pominąć regularnej wentylacji pomieszczenia. Należy wietrzyć pomieszczenie 2-3 razy dziennie przy chłodnej pogodzie. Natomiast, gdy jest ciepło można wietrzyć pomieszczenie bez ograniczeń czasowych. 

plan opieki w naglych sytuacjach1. Plan opieki w nagłych wypadkach zawiera wszystkie informacje na temat osoby, którą się opiekujesz w danym miejscu(choroby, lekarstwa jakie przyjmuje, sposób opieki),

2. Dzięki temu planowi możesz szybko udzielić pomocy podopiecznemu,

3. Plan ten ułatwia komuś szybkie przejęcie obowiązków od Ciebie lub/i sprawną kontynuację opieki,

4. Wydrukuj Plan Opieki w Nagłych Sytuacjach, wypełnij i zostaw w widocznym miejscu.

docx Plan-opieki-w-naglych-sytuacjach.docx23.87 KB


Przesadzanie chorego z łóżka na wózek, jak to zrobić?

 

przesadzanie chorego z lozka na wozekTen artykuł pomoże ci w prawidłowy sposób przenieść osobę chorą z łóżka na wózek inwalidzki.

Wykonaj krok po kroku poniższe czynności, aby przenieść pacjenta.

Poniższa instrukcja zakłada, że ​​pacjent może podeprzeć się na co najmniej jednej nodze.

hospicjum domowe odlezyny leczenie masc

Odleżyny- co to jest?

 

Odleżyny są wynikiem ciągłego leżenia w łóżku czy siedzenia (wózek inwalidzki) w wyniku choroby lub niepełnosprawności. Wynikający z tego powodu ciągły ucisk na to samo miejsce powoduje z czasem zaczerwienienie, ranę i odleżyny. Wraz z zaawansowaną, postępującą chorobą zmniejszający dopływ krwi do skóry powoduje jej rozpad(rany) i w efekcie pojawienie się odleżyny. 

Hospicjum domowe dla dzieci

 

hospicjum domowe dla dzieciChoroba dziecka to dla rodziców prawdziwy dramat. Nieuleczalnie chore dziecko, które wymaga, stałej opieki nie jest jednak pozostawione samo sobie. Istnieje możliwość skorzystania z opieki w hospicjum domowym, które gwarantuje opiekę nad chorym i prowadzi szereg czynności rehabilitacyjnych. Przedstawiamy, czym jest hospicjum domowe dla dzieci, w jaki sposób z niego skorzystać i na co można liczyć w jego ramach.

lekarz hospicjumOpieka paliatywna, jak postępować z objawami paliatywnymi w domu?

 

Opieka paliatywna nad osobą z chorobą zagrażającą życiu wymaga planowania i wysiłku. Planowanie z wyprzedzeniem i współpraca z innymi zapewnia najlepszą możliwą opiekę i wsparcie dla opiekuna, aby mógł kontynuować swoją ważną rolę.

Rehabilitacja osoby leżącej, jak wrócić do zdrowia?

 

rehabilitacja osoby lezacej jak wrocic do sprawnosci opiekaserwis24 plOsoby obłożnie chore, które pozostają w łóżku przez dłuższy czas są narażone na liczne problemy motoryczne spowodowane unieruchomieniem.  Pierwszym zauważalnym problemem jest szybki ubytek masy mięśniowej i gęstości mineralnej kości. Mięśnie tułowia i nóg zanikają najpierw podczas leżenia w łóżku.

Hospicjum-domoweHospicjum domowe- dla kogo jest opieka paliatywna-hospicyjna?

Opieka paliatywna-hospicyjna w warunkach domowych jest skierowana do osób w każdym wieku z chorobą ograniczającą ich życie, i ich rodzin. Choroby ciężkie, które są  w terminalnej fazie postępującej i nieuleczalnej choroby, potrzebujący każdej wielostronnej pomocy.