pasek8

Wyszukiwarka obiektów
A A A

domy opiekiZnajdź dom opieki, który zaspokoi Twoje potrzeby i zainteresowania.
Może to będzie nowa przygoda, która otworzy przed Tobą nowe wyzwania pełne dobrych wrażeń.

Jak możesz spędzać czas w domu opieki

jak mozesz spedzic czas w domu opiekiDomy Opieki przeważnie położone są w otoczeniu bogatej zieleni parku, gdzie na licznych alejkach w ciepłe dni możesz spacerować, a także odpoczywać na ławeczce w cieniu. Usytuowanie placówek jest w większości niedaleko od miast w pięknych okolicach, gdzie można cieszyć się przyrodą.

dom dla niepelnosprawnych

Domy dla niepełnosprawnych- co to jest?

 

Są to obiekty budowlane pozbawione jakichkolwiek barier architektonicznych. Osoby poruszające się na wózku czy z inną dysfunkcją mogą bez problemu przemieszczać się po tego typu obiektach.Tego rodzaju ośrodki pozwalają osobom przewlekle chorym, niepełnosprawnym na miłe spędzenie czasu, zrelaksowanie się, poznanie nowych osób, poprawę swojego stanu zdrowia poprzez rehabilitację i inne zajęcia usprawniające.

Domy Opieki dla Seniora2Dom Opieki dla Seniora- dla kogo?

Opieka nad osobami starszymi (seniorami) polega na stałym zaspokajaniu podstawowych potrzeb fizycznych, emocjonalnych, psychicznych i zdrowotnych seniorów w rodzinie lub społeczeństwie. Dojrzali rodzice i inni bliscy, którzy nie są już w stanie samodzielnie wykonywać niektórych czynności, są zdani na pomoc naszą lub osób trzecich w Domu Opieki dla seniora.

Co to jest DPS

Co to jest DPS?

Jeśli nie jesteś w stanie mieszkać samodzielnie we własnym domu, nie masz blisko rodziny, która może Ci pomóc w trudnych sytuacjach, możesz przenieść się do nowego lokum jakim jest DPS (Dom Pomocy Społecznej). Nowy dom zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i wysokiej klasy opiekę. W towarzystwie innych pensjonariuszy zamieszkasz w pięknym, nowoczesnym obiekcie dostosowanym do swoich potrzeb. 

Prywatne domy opieki ciesz sie z zyciaPrywatne Domy Opieki- co to jest?

 

Prywatne Domy dla seniorów oferują profesjonalne wsparcie opiekuńcze, lecznicze, aktywizacyjne nad seniorem, a również pomoc w załatwieniu niezbędnych spraw urzędowych jak i  innych. Decydując się na wybór prezentowanej opcji, warto sprawdzić możliwości rozwoju: fizycznego, kulturalnego oraz atrakcyjne zagospodarowanie wolnego czasu osób starszych.

Krok po krokuDom Opieki, jak dobrze wybrać?

Podstawową zasadą jest wyrażenie świadomej zgody zainteresowanego na przeprowadzenie się do domu opieki. Jeśli osoba, jest ubezwłasnowolniona decyzję podejmuje prawny opiekun wyznaczony przez sąd.

Kto nadzoruje domy opiekiKto nadzoruje Domy Opieki?

Państwowe domy tzw. DPS dostają zezwolenie na prowadzenie domu wydane przez wojewodę. Co roku, do 30 czerwca, jest obowiązek publikacji w Dzienniku Urzędowym wykazu domów legalnie działających na terenie danego województwa. Prywatne domy opieki dostają zezwolenie na działalność gospodarczą i widnieją w bazie rejestru prywatnych domów opieki dla wszystkich województw.

jak starac sie o miejsce w dpsJak starać się o miejsce w DPS?

Jeśli zdecydujesz się na zamieszkanie w placówce to w pierwszej kolejności zgłoś się do Domu Pomocy Społecznej (DPS), właściwego dla miejsca zamieszkania dla Ciebie (pod uwagę brane jest miejsce pobytu tej osoby, która się stara). Na wniosek osoby zainteresowanej ośrodek przeprowadzi wywiad środowiskowy oraz pomoże osobie zainteresowanej zgromadzić niezbędną dokumentację.

 

jak wygladaja prywatne domy opiekiJak wyglądają Prywatne Domy Opieki na terenie Polski?

Osoby starsze niejednokrotnie nie potrafią samodzielnie radzić sobie w codziennym życiu. Problemy z pamięcią, ból podczas wykonywania obowiązków czy poważne choroby sprawiają, że potrzebują oni wsparcia i pomocy niemal nieustannie. Niestety, nie zawsze bliscy mogą być z rodzicami czy dziadkami cały czas.

prywatny dom opieki a panstwowy DPSPrywatny Dom Opieki, a DPS- różnice

 

Różnice między prywatnym domem opieki, a państwowym (DPS) są duże i niejednokrotnie wybór na pierwszy rzut oka wydaje się oczywisty. Pewne elementy sprawiają jednak, że wielu emerytów decyduje się na daną opcję. Co może przemawiać za wyborem prywatnego, a co państwowego domu opieki?