pasek8

Wyszukiwarka obiektów

A A A

domy opiekiZnajdź dom opieki, który zaspokoi Twoje potrzeby i zainteresowania.
Może to będzie nowa przygoda, która otworzy przed Tobą nowe wyzwania pełne dobrych wrażeń.

Jak możesz spędzać czas w domu opieki

 

jak mozesz spedzic czas w domu opiekiDomy Opieki przeważnie położone są w otoczeniu bogatej zieleni parku, gdzie na licznych alejkach w ciepłe dni możesz spacerować, a także odpoczywać na ławeczce w cieniu. Usytuowanie placówek jest w większości niedaleko od miast w pięknych okolicach, gdzie można cieszyć się przyrodą.

Domy dla niepełnosprawnych- co to jest?

 

dom dla niepelnosprawnych

Są to obiekty budowlane pozbawione jakichkolwiek barier architektonicznych. Osoby poruszające się na wózku czy z inną dysfunkcją mogą bez problemu przemieszczać się po tego typu obiektach.Tego rodzaju ośrodki pozwalają osobom przewlekle chorym, niepełnosprawnym na miłe spędzenie czasu, zrelaksowanie się, poznanie nowych osób, poprawę swojego stanu zdrowia poprzez rehabilitację i inne zajęcia usprawniające.

Dom Opieki dla Seniora- dla kogo?

 

Domy Opieki dla Seniora2Opieka nad osobami starszymi (seniorami) polega na stałym zaspokajaniu podstawowych potrzeb fizycznych, emocjonalnych, psychicznych i zdrowotnych seniorów w rodzinie lub społeczeństwie. Dojrzali rodzice i inni bliscy, którzy nie są już w stanie samodzielnie wykonywać niektórych czynności, są zdani na pomoc naszą lub osób trzecich w Domu Opieki dla seniora.

Co to jest DPS?

 

Co to jest DPS

Jeśli nie jesteś w stanie mieszkać samodzielnie we własnym domu, nie masz blisko rodziny, która może Ci pomóc w trudnych sytuacjach, możesz przenieść się do nowego lokum jakim jest DPS (Dom Pomocy Społecznej). Nowy dom zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i wysokiej klasy opiekę. W towarzystwie innych pensjonariuszy zamieszkasz w pięknym, nowoczesnym obiekcie dostosowanym do swoich potrzeb. 

Prywatne Domy Opieki- co to jest?

 

Prywatne domy opieki ciesz sie z zyciaPrywatne Domy dla seniorów oferują profesjonalne wsparcie opiekuńcze, lecznicze, aktywizacyjne nad seniorem, a również pomoc w załatwieniu niezbędnych spraw urzędowych jak i  innych. Decydując się na wybór prezentowanej opcji, warto sprawdzić możliwości rozwoju: fizycznego, kulturalnego oraz atrakcyjne zagospodarowanie wolnego czasu osób starszych.

Dom Opieki, jak dobrze wybrać?

 

Krok po krokuKluczową zasadą jest wyrażenie świadomej zgody zainteresowanego na przeprowadzenie się do domu opieki. Jeśli osoba, jest ubezwłasnowolniona decyzję podejmuje prawny opiekun wyznaczony przez sąd.

Kto nadzoruje Domy Opieki?

 

Kto nadzoruje domy opiekiPaństwowe domy tzw. DPS dostają zezwolenie na prowadzenie domu wydane przez wojewodę. Co roku, do 30 czerwca, jest obowiązek publikacji w Dzienniku Urzędowym wykazu domów legalnie działających na terenie danego województwa. Prywatne domy opieki dostają zezwolenie na działalność gospodarczą i widnieją w bazie rejestru prywatnych domów opieki dla wszystkich województw.

Jak starać się o miejsce w DPS?

 

jak starac sie o miejsce w dpsJeśli się zdecydujesz zamieszkać w placówce to w pierwszej kolejności zgłoś się do Domu Pomocy Społecznej (DPS), właściwego dla miejsca zamieszkania dla Ciebie (pod uwagę brane jest miejsce pobytu tej osoby, która się stara). Na wniosek osoby zainteresowanej ośrodek przeprowadzi wywiad środowiskowy oraz pomoże osobie zainteresowanej zgromadzić niezbędną dokumentację.

 

Jak wyglądają Prywatne Domy Opieki na terenie Polski?

 

jak wygladaja prywatne domy opiekiOsoby starsze często nie potrafią samodzielnie radzić sobie w codziennym życiu. Problemy z pamięcią, ból podczas wykonywania obowiązków czy poważne choroby sprawiają, że potrzebują oni wsparcia i pomocy niemal nieustannie. Niestety, nie zawsze bliscy mogą być z rodzicami czy dziadkami cały czas.

Prywatny Dom Opieki, a DPS- różnice

 

prywatny dom opieki a panstwowy DPSRóżnice między takim domem opieki, a państwowym (DPS) są duże i niejednokrotnie wybór na pierwszy rzut oka wydaje się oczywisty. Pewne elementy sprawiają jednak, że wielu emerytów decyduje się na daną opcję. Co może przemawiać za wyborem prywatnego, a co państwowego domu opieki?